Yunanistan’da Son Durum

Yunanistan’da son duruma bir göz atalım. Komşu Yunanistan ağır bir afet ile karşıya karşıya. Hayatını kaybeden çok sayıda insan oldu. Komşunun acısını paylaşmakla beraber Yunanistan’da çıkan yangının ağır bilançosuna gelin hep beraber göz atalım.

Yunanistan İtfaiye Teşkilatı Sözcüsü Stavroula Malliri, geçtiğimiz günlerde bir açıklamada bulundu. Açıklama yangının üzerinden geçen 6 günün ardından ulaşılamayan 25 kişi için arama çalışmalarının devam ettiğini aktardı. Yoğun bakımda bulunan 4 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle yaşamını yitirenlerin sayısının 91’e yükseldiğini açıkladı. Yetkili, hayatını kaybeden insanların kimliklerinin tespit edilmesinde zorlandıklarını dile getirdi.

Yunanistan’da yangın felaketi sebebiyle hayatını kaybedenlerin cenaze işlemleri devam ediyor. Ülke, afetin yasını tutuyor.

Ne Olmuştu?

Başkente yaklaşık 25 kilometre mesafedeki ormanlık alanda çıkan yangın, şiddetli rüzgarla kısa sürede yerleşim bölgesine yayılmıştı.

Yangında, ölümlerin dışında 180’den fazla kişi yaralanmış, binin üzerinde ev hasar görmüş ve yüzlerce araba küle dönmüştü.

Yunanistan’da başkent Atina etrafında ormanlarda başlayan ve ardından yerleşim yerlerine sıçrayan ve en az 91 kişinin ölümüne neden olan yangın faciasının nededi bölgedeki bulunan elektrik kablolarında yaşanan arıza nedeniyle olduğu iddia edildi.

Yunanistan’ın başkenti Atina yakınlarındaki orman yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 91’e yükseldi. Komşu’nun yaraları sarmasını ve kayıpların daha artmamasını temenni ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir