15 Mayıs Yeniay’ı ve Patlamaya Hazır bir Volkan; Ortadoğu

Bugün saat 14.48’de Boğa Burcu’nun 24°’de meydana gelecek olan Yeniay toprak elementini yoğun bir şekilde içinde barındırıyor. Yeniay haritasının yükselen burcu Başak ve Yeniay haritanın 9.evinde meydana geliyor. Yeniay özellikle uluslararası konular, basın-yayın, medya, dini ve felsefi inançlardan kaynaklı olayları vurguluyor.

Yükselen yöneticisi Merkür, yükseleni gören bir evde bulunuyor. Pluto ve Mars Yeniay’a üçgen yapıyor. Genel tabloya baktığımız vakit ilk etapta istikrar, maddiyat, para, güvenlik temaları öne çıkıyor. Önümüzdeki 28 gün boyunca özellikle bu konular genel olarak gündemi işgal edebilir ve bu temalar üzerinde bir değişim, dönüşüm ve mücadele söz konusu.

Ancak diğer taraftan Yeniay’ın sabit yıldızlarla olan ilişkisi ilk başta görünen tablonun altında derinlerde yatan başka temaların da olduğunu gösteriyor. Yeniay tam Capulus’un üzerine düşerken, 26° Boğa’daki Algol’le de etkileşime giriyor. Perseus Takımyıldızı’nda bulunan bu 2 sabit yıldızın etkileri yıkıcı nitelikte değerlendirilir.  

Capulus erkek kundalini enerjisini temsil eder. Capulus, Perseus’un elindeki Palaya denk gelir. Algol ise yılan başlı canavar Medusa’nın başına denk gelir. Bu takımyıldızın izdüşümünde Perseus elindeki pala ile Medusa’nın başını kesmiştir. Capulus şiddetli vahşi tutku ve odaklanma getirir. Hemen karar verip aksiyona koyma enerjisidir. Algol ise eskilerin deyişiyle şeytani özellikler taşır. Ölüm ve acı ile ilişkilendirilir. Capulus eril enerjiyi temsil ederken, Algol dişi tutkuyu gösterir. Dolayısıyla Yeniay’ın (Güneş ve Ay kavuşumu) bu sabit yıldızlar üzerine düşmesi genel olarak duygusal anlamda zor bir çevre ile mücadele içinde olma durumu getirebilir.

Diğer taraftan 29°’de bulunan Mars’ın Uranüs’e olan tam karesi de yine malefik nitelikleri bir kez daha tekrar eder. 29° Klasik Astroloji’de Satürn ve Mars karakterinde ve kötücüldür. Bu açı bir sıkışmışlık hissi ile yaratılan mücadele ve ayaklanmayı anlatır. Tam da dün alevlenen Gazze olayları bu Yeniay’ın tüm göstergelerini taşır niteliktedir ve olayların kolay kolay yatışmayacağını, çok daha büyük sonuçlara neden olabileceğini gösteriyor. İsrail ordusu tarafından gerçek mermilere Filistinli protestoculara açılan ateş çok sayıda ölüme ve binlerce yaralanmaya neden olmuştur.

Perseus Takımyıldızı’nın İran’ı temsil etmesi 1 ay boyunca İran ile ilgili olayların da dünya gündeminde olacağını gösteriyor. Zaten ABD ve İran arasındaki gerilimin git gide tırmandığına da her geçen gün şahit oluyoruz. İran, İsrail’de olan olaylara tepkisiz kalmayacaktır. İsrail de İran’ın yapacaklarına misliyle karşılık vermeye devam edecektir. Şu anda Suriye üzerinde de İran İsrail çekişmesi devam etmektedir. Ortadoğu adeta patlamaya hazır bir volkan gibi emareler verirken yıldızlar da kendi simgesel dilleri ile uyarılarını yapmaktadır. Ancak ne yazık ki liderler bu uyarıları dikkate almazken dünyayı da bir kaosa sürüklemekten zerre kadar çekinmiyorlar..

pinarselcukastroloji@gmail.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir