Te Re Te

Seçime sayılı günler kaldı ancak sürekli izlediğiniz bir televizyon kanalını kendinize referans alıp kaç adayın yarıştığını tahmin ediyorum ki tahmin edemezsiniz. Olsun bee. Varsın hala Meral Akşener hakkında edinebildiğiniz son bilgi İyi Parti kurma hazırlıkları olsun. Ya da 1,5 seneyi aşan tutukluluğundan haberdar olmadığınız Selahattin Demirtaş, #senesanki7haziran2015 kıvamında, bir televizyon kanalında beyaz çoraplı, dönüş yapabilmek için rüzgara ihtiyaç duymayan, omurgası kendinden sorulan zat-ı muhteremin karşısında bağlama çalıyor olsun. Ziyanı yok. Zira size dokunmayan yılan Cem Uzan partilerine katılsın. Hem ne diyor başbakan… Bolu beyi’nin torunlarısınız siz. Wow…

Bakın burası çok enteresan, aslında şu, 17 Haziran’da şu şu şu şu şu şu (6 şu) cumhurbaşkanı adayları devletin televizyonu olan TRT’de 10’ar dakika konuşacak, haberiyle karşılaşmamış olsaydım, hayatım musmutlu devam ediyordu. Devletin televizyonundan başka bir ekrana gönlünü meyletmemiş yağız bir Anadolu delikanlısı olarak, Cumhurbaşkanı’nın konuşmalarıyla karnımı tıka basa doyuruyordum, cumhurbaşkanı reklama girdiğinde de çıkan habere ekmek banarak uyarılan nefsimi köreltiyordum. Mis’ti yani hayat. “Peki nereden çıktı bu 6 cumhurbaşkanı adayı? Ne zaman aday oldular? Seçimi kazanan şimdi Erdoğan’ın nesi olacak? Ne yapmak ve nereye varılmak istenmektedir?” gibi döne duran kafamdaki deli soruları ne var ki kolayca çözemiyorum.

Onun için şu kısacık mektubu; evimizin göz bebeği, ekranlarda gördüğümsün anlatılmaz kördüğümsün dediğimiz Te Re Te’ye yazmayı bir borç biliyorum.

Sevgili Te re te,

Biliyorum, Cumhurbaşkanı’nın şahsına ayırdığı şu dar sürede; seçimiydi, Diriliş Ertuğrul’uydu, keman kaşlı imamların “Köz gönder ya rabbim” dualarıydı derken bir hayli yoğunsun. Anlamayan taş olsun. Sana ödediği vergiler boğazında kurusun. “Gerçi kendi boğazından geçmiyor ama yol su elektirik olarak dönüyor ne de olsa. Aslında yol, yap-işlet-devret, su-elektirik de mayışşşlarla yarışacak düzeyde diye düşünürsek…”

Neyse Te Re Te konu bu değil, tamam seni anlıyorum. Ancak 17 Haziran akşamı 10’ar dakikadan televizyona çıkacağı söylenen; gençten güleç yüzlü, hep dört duvarın arasında ellerini birbirine kenetleyerek poz veren adam ile, elinde yemeni, avucunda kına, gerçi ses Cinnah ama hükümet gibi bayan değil kadına biraz vakit ayırsan da bizler de kendilerini tanıma fırsatı bulsak? En nihayetinde oy kullanacağız. Gerçi bunca yıldır senden başkasına göz seyirtmedim, oy kullanınca ne oluyor pek bilemiyorum ama belki şu gençten adama oy veririm. Ya da benim gibi seni aldatmayı zihninden geçirmemiş bir vatandaş da mührü şu yemenili kadının resminin üzerine vurur. Kim bilir zaar! Sonuç mu? İyi olan kazansın. Kazanan ne iş yapacak bilmiyorum ama sayın cumhurbaşkanımız Erdoğan’a saygıda kusur etmesin. 

Kendine iyi bak Re Te E, pardon otomatik klavye devreye girdi, Te Re Te…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir