Robot Bozuldu

KOL bozuldu ya da makine jetonu yuttu… Bi’ şey oldu işte, Şenol Güneş’in hücum robotu çalışmıyor!

BEŞİKTAŞ bu hafta Alanya’yı yendi belki ama oynanan futbol ne oyuncuları ne hocayı ne de izleyenleri mutlu etti.

ÖNCE istatistikleri verelim. Beşiktaş 10, Alanya 9 şut atmış, 2 takım da 2’şer kez çerçeveyi bulmuş. Detaya girersek Beşiktaş tıpkı rakibi gibi bu şutların sadece 3’ünü ceza sahası içinden atabilmiş. Ki 1’i engellenmiş, diğer 2’si isabetsiz. Çerçevi bulmayanların 1’i Atiba’nın kafası, diğeri de Gökhan Gönül’e ait. Yani savunmacılara. Üstelik maç Vodafone Park’ta oynandı. Bu rakamlar siyah-beyazlılar adına son derece yetersiz. Bu hal Kartal’a yakışmıyor. Talisca şapkadan tavşan çıkarmasa belki de 2 puan gidecek, umutlar tükenecekti.

BEŞİKTAŞ ‘kutunun içine’ topu getiremez oldu. Orada birileri artık topla kolay kolay buluşturulamıyor. En önemli problem bu. Takım “Quaresma yetiş” diye bağırıyor şu sıralar. Oğuzhan bu takımın son 2 yıldaki şampiyonluğunda büyük faktördü. 15-16’da 16, 16-17’de 13 gole direkt katkı yapmıştı. Bu sezon bir ara denklemden de çıkmıştı, sadece 3 asisti var, golü yok. Tolgay olağanüstü bir G.Birliği maçı oynadı ama sanki rüya görmüşüz o haftada, ataklarda kayıp yine.

GÖKHAN Gönül geçen sezon şampiyonluk sonrası verdiği röportajlarda Quaresma’nın önünü tıkadığını öne sürüp bu yüzden skor katkısı veremediğini anlatıyordu. Q7 haftalardır yok ama Gökhan Gönül yine ortalıkta görünmüyor. İleri çıkıp ceza sahasına girdiği pozisyonlarda da final pasını atamıyor.

LENS milli arada “Ben kanatlardaki 3. adam değilim” dedi. Gökhan Töre iyileşti, böyle giderse 4. adam olacak. “Beklentileri en kısa zamanda karşılayacağım” diyor ama ligin bitmesine 7 hafta kaldı hâlâ yanındaki adama pas veremiyor. 4 yıl daha sözleşmeyi aldı. Bu yıl 2.2 milyon Euro alıyor. Puan başı da 4 bin Euro. Alanya karşında girdikten sonra döküldü ama 12 bin Euro kazandı. Eğer kalan 7 maçta 4 kez daha forma giyerse ekstra 100 bin Euro’nun da sahibi olacak. Ama haftaya Göztepe karşısında da böyle oynarsa bir daha forma giyemez.

DİĞER taraftan Göztepe maçında Quaresma’nn yanı sıra Oğuzhan, Tolgay ve Atiba da yok. Zaten üretmekte zorlanan Beşiktaş’ı çok zor bir sınav bekliyor. Beklentim ortada Adriano ve Medel’in oynaması. Çünkü Adriano’yu 8 numara gibi daha önce kullandı Şenol hoca. Zaten sol bekteyken dahi giriyor içeriye ve efektif de oluyor. Göbekte Necip-Medel oynarsa hepten kısır bir kadro olacak. Caner’in, Babel’in, Lens’in ve Talisca’nın yaratıcılık anlamında ellerini taşın altına koymaları gereken hafta. Ve en önemlisi de duran toplar altın değerinde olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir