Negredo “Kanat” Gerdi

SEZONUN ilk yarısındaki genel görüntüsü, gençliğinde alt liglerde oynamış ve uzun bir aradan sonra halı saha maçına gelmiş 40-45 yaşlarında bir ağabey gibiydi Negredo’nun. ‘Klas kalıcı, form geçici‘ diye bir söz var, işte öyleydi. Belli, topu biliyor da ayakları gitmiyordu.

YAVAŞ yavaş toparlıyordu kendisini… Ancak son 2 haftada ise gerçek anlamda beklentilere yanıt veriyor. F.Bahçe maçında (kupadaki maç değil, kavga-gürültüydü) sağındaki Quaresma’yı uçurmuştu, Trabzon maçında da solundaki Babel’i kral yaptı. Üstelik her iki maçta da oyuna sonradan girip bu derbilerde siyah-beyazlılara galibiyeti getiren adam oldu.

ÖYLE sıradan işler de yapmıyor ayrıca. Önder Özen’in tabiriyle problem çözüyor. Artık gücünü geri kazandı. Şu an boğa gibi. F.Bahçe maçındaki ilk asisti öncesi başta Neustadter, ardından Josef deviremedi onu. Dün de ilk golün başında sağdan topu çıkartırken Durica itti, itti ama yıkılmadı.

FİZİK olarak hazır olmadığı için koordinasyon problemi vardı. Yanındaki adama pas veremeyen Negredo şu an çok zor açılara, son derece ölçülü toplar yolluyor.

GEÇEN yıl Beşiktaş şampiyon olurken performans grafiği giderek yükselen Aboubakar’ın sezonun ikinci yarısındaki gol ve asistleri çok önemliydi. Negredo’nun da benzer bir çıkışı var. Sakatlık yaşamazsa goller de atmaya başlayacaktır.

TRABZON deplasmanında Beşiktaş oyunu kontrolünde tutuyordu fakat ön tarafta ne zaman birileri Love ile verkaça girip ceza sahasına girmek istese Sambacı’dan istediği servisi alamadı. Durica-Hubocan-Okay-Kucka dörtlüsü arasındaki karede Love kayboldu gitti. Çünkü o daha çok defans arkası koşularla etkili olabilen bir oyuncu. Şenol Hoca’nın 58’de Negredo’yu sahaya sürmesi maçın çözülmesinde ilk etken. Diğeri ise sakatlanan Adriano’nun yerine mecburen alınan Caner… Oyuna girer girmez sol kanadı çalıştırmaya başladı ve yaptığı ikinci ortada golü buldu Beşiktaş.

F.BAHÇE maçında Pepe-Talisca, Trabzon karşısında ise Pepe-Quaresma yoktu ama Kartal buna karşın her iki mücadeleyi de iki farklı geçmeyi bildi. Sakatlıklar, cezalar yine olacak ama takım lige çok daha konsantre gözüküyor şu an. Bireysel performanslar da yükseliş var. Lakin bazı oyuncular ayak uyduramıyor. En başta da Love ve Gökhan Gönül var. Siyah-beyazlıların bu iki ismin yanı sıra bu yarışta Oğuzhan’a da ihtiyacı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir