Bu Mağduriyet Giderilmeli. ”Yolla Paramı”

Gazeteci İsmail Saymaz, Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük’ten 10 bin TL tazminat kazandığını açıkladı.

10 bin TL tutarındaki tazminatın ödenmesini isteyen İsmail Saymaz, her ne kadar o paraya o an itibariyle kavuşacağını düşünüp, belki önündeki günlerde o para ile hangi faturaları kapatırım diye planlamasına rağmen o para henüz kendisine ulaşmadı.

Evet dava sonuçlanmıştı. Gazeteci İsmail Saymaz daha önceden kazandığı 2180 liradan daha fazla bir meblaya ulaşacaktı. Twitter’daki bu resmi açıklamasından sonra sosyal medya bu paranın 1-2 gün içinde yatırılacağını düşünmüştü.


Sayın İsmail Saymaz haklı gerekçelerle kendisine yeni ek gelir açmanın verdiği özgüvenle yapacaklarını planlıyordu. Bu çok normaldi. Belki Uğur Mumcu’da 2+1 ev belki 4 dava daha sonuçlanırsa standart bir araba…

Fikir alışverişleri ve planlamalar. Herkes gibi sabit bir gelir olacağını ön görmesinden doğal başka ne olabilirdi. Tabii olan İsmail Bey’in hesabındaki Cem Küçük tarafından bir banka hareketiydi.

Fakat işler istenildiği gibi gitmeyecekti. Cem Bey’e ulaşılamıyordu. Arkadaşlarına ”Söyleyin Pazartesi vereceğim. Çarşamba kesin. Cuma son.” gibi cümleler kurarak geçiştirmeye çalışıyordu.

Bu geçiştirme Sayın İsmail Saymaz’ı zora sokmuş hatta akrabalarına, köylülerine mahcup etmişti. Köylüleri ile görüşen İsmail Bey’in boynunu eğmeye ne hakkı olabilirdi Cem Bey’in…

En azından Cem Bey, İsmail Bey’e samimiyeti göstermek adına borcun bir miktarını karşılasa ve İsmail Bey bu kadar zor durumda kalmasaydı. Piyasalar kötüydü belki ama insanları böyle durumlara sokmaya kimin hakkı olabilirdi.

En azından telefonları aç. Durumum yok de.

Dürbün ailesi olarak bu paranın takipçisi olacağız. Sayın İsmail Saymaz’ın mağduriyetinin en kısa sürede giderilmesi için temennimizi kendilerine iletiyor ve sürecin nasıl sonuçlanacağının bekçisi oluyoruz

Bunları da sevebirisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir