Kronos’un Mükâfatı II

Zamanın Efendisi Kronos’un diğer ismiyle Satürn’ün Yay Burcu’ndaki mesajlarına bu hafta gelin birlikte kulak verelim.. Mesajları özellikle yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim. Söz konusu temalar yaklaşık 2,5 sene öncesinden başlayarak bu zamana kadar mücadelesini verdiğiniz konu başlıklarını oluşturmaktadır. Eğer bu konularda geçen zaman içinde gerçek anlamda çaba göstermiş iseniz mükâfatınıza 2018 yılından itibaren kavuşmanız mümkün olacaktır. Aksi takdirde zamanın affı olmayacaktır…

Yükselen Burçlara Göre Yay’daki Transit Satürn’ün Etkileri:

Yükselen Koç Burcu (Satürn 9. Evde): Yaklaşık 2,5 sene boyunca seyahatler, yabancı kültürler ile daha çok etkileşim içinde olmuş, ufkunuzu geliştirmiş olabilirsiniz. Yeni bir dil, eğitim hayatınıza girmiş olabilir. Eğer bir akademik eğitim alıyorsanız bu konuda yoğun bir çalışma içinde olabilirsiniz.  Hukuk, medya, dış ilişkiler alanında çalışıyorsanız bu alanda yeni düzenlemeler ile karşılaşmış olabilirsiniz. Transitin ödülü: Yeni bir hayat vizyonu geliştirmek.

Yükselen Boğa Burcu (Satürn 8. Evde): Ortak girişimlerde artan sorumluluklar almış olabilirsiniz. Bankacılık, vergi, sigorta, miras, kredi gibi konular 2,5 sene boyunca gündeminizi meşgul etmiş, ortaklaşa paylaşımlarda bazı krizler, kayıplar yaşamış olabilirsiniz. Transitin ödülü: Sabır ve kendini dönüştürme gücü geliştirmek.

Yükselen İkizler Burcu (Satürn 7. Evde): Evlilik ve ortaklaşa konularda yapılandırma ve yeni sorumluluklar almış olabilirsiniz. İlişkilerde verilen sözler, sadakat ve güven teması öne çıkmış olabilir. Yolunda gitmeyen ilişkilerinizi hayatınızdan çıkarmış, elimine etmiş olabilirsiniz. Satürn yükselen derecenizin karşısından geçerken çevresel koşullarınızda kısıtlamalar, engeller, sağlık konularında problemler getirmiş olabilir. Transitin ödülü: İkili ilişkilerdeki paylaşımlarda ve işbirliğinde sağduyu kazanmak.

Yükselen Yengeç Burcu (Satürn 6. Evde): Günlük rutin işlerinizde ve iş hayatında yeni sorumluluklar almış olabilirsiniz. İş hayatında otorite figürleri sizi daha sıkı çalışmaya sevk etmiş olabilir. 2,5 sene boyunca iş konusunda baskı, kısıtlama ve daha çok disipline girme söz konusu olmuş olabilir. Bu dönemde iş ve çalışma koşullarına bağlı sağlık sorunları baş göstermiş olabilir. Transitin ödülü: İş hayatında daha disiplinli ve istikrarlı bir çalışma geliştirmek. Sağlık konularında daha tedbirli olmak.

Yükselen Aslan Burcu (Satürn 5. Evde): Yaklaşık 2,5 sene boyunca zevkler, keyifler konusunda kısıtlamalar, engellemeler yaşamış olabilirsiniz. Aşka bakış açınız değişmiş olabilir. Aşk ilişkiniz var ise daha ciddiye almak yolunda evliliğe adım atmış olabilirsiniz. Eğer çocuklarınız var ise onlarla ilgili yeni sorumluluklar üstlenmiş olabilirsiniz. Transitin ödülü: Yeni hobiler geliştirmek, hobinizi işe dönüştürmek, yaratıcılığın yapılandırılması. Çocuklar ile ilgili problemlerin üstesinden gelmek.

Yükselen Başak Burcu (Satürn 4. Evde): Kökler, ev, aidiyet ilgili temalar 2,5 sene boyunca önceliğiniz olmuş olabilir. Yeni bir ev, gayrimenkul almış, köklerinizden ayrı bir yere taşınmış olabilirsiniz. Yeni ev ve yerleşim koşullarına uyum sağlamak konusunda zorlanmış olabilirsiniz. Kendinizi yalnız kalmış, tek başına hissetmiş, bundan dolayı endişeye kapılmış olabilirsiniz. Güvende olma ihtiyacınız ağırlık kazanmış olabilir. Transitin ödülü: Kendi kendine yeterli olma bilincine kavuşmak.

Yükselen Terazi Burcu (Satürn 3. Evde): Yakın çevre, kardeşler, komşular ile ilgili sorumluluklarınız artmış olabilir. Bu konularda kendinizi baskı altında ve bloke edilmiş gibi hissetmiş olabilirsiniz. Yakın çevrenizin sizi yanlış anladığını düşünmüş, kendinizi ifade etme konusunda yetersizlik hissetmiş olabilirsiniz. Transitin ödülü; Yakın çevreniz ile olan iletişim problemlerinizin üstesinden gelmek, yeni iletişim teknikleri kazanmak, yazılı ve sözlü ifade gücünüzü zenginleştirmek.

Yükselen Akrep Burcu (Satürn 2. Evde): Kendi kaynaklarınızı yönetme yönünde bir yapılandırma yoluna gitmiş olabilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanarak kendinize yeni finansal kaynaklar üretmiş olabilirsiniz. Transit esnasında ekonomik anlamda sıkıntılar yaşamış, harcamalarınızı minimum seviyeye indirmiş olabilirsiniz. Yeni para kazanma yöntemleri kurma çabasıyla bu uğurda disiplinli bir çalışma içine girmiş olabilirsiniz. Transitin ödülü; Ortaya çıkarmamış olduğunuz yeteneklerinizi, kaynaklarınızı hayata geçirmek ve süreklilik taşıyan yeni kazanç yolları inşa etmek.

Yükselen Yay Burcu ( Satürn 1. Evde): Kişiliğinizi ortaya koyma konusunda önemli gelişmeler yaşamış olabilirsiniz. İlk başlarda kendinize olan güveninizde bir düşüş yaşamış, hayat enerjinizin azaldığını hissetmiş olabilirsiniz. Bu dönemde kendiniz ile daha çok baş başa kalma ihtiyacınız olmuş olabilir.  Fiziksel anlamda dış görünüşünüzü değiştirmek için çaba sarf etmiş, 2,5 sene boyunca spor, diyet gibi konulara yönelip kendinizi baştan yaratmış olabilirsiniz. Satürn yükselen derecenizin üzerinden geçerken karamsarlık ve sağlık problemleri getirmiş olabilir. Transitin ödülü: İçinizde var olan gücü ve kendine güven duygusunu geliştirmek.

Yükselen Oğlak Burcu (Satürn 12. Evde): Bilinçaltındaki korkularınız ortaya çıkmış, yüzleşmek istemediğiniz durumlar ve kişiler ile yüzleşmeniz gerekmiş olabilir. Gizli kalan konularla, kontrolünüz dışında gelişen olaylarla mücadele etmiş olabilirsiniz. Bu dönemde açık havada yürüyüşler, yoga, meditasyon gibi faaliyetler sizi psikolojik açıdan rahatlatmış olabilir. Transitin ödülü: Bilinç temizliği yaparak gereksiz korkulardan arınmak. Olayları akışına bırakabilme hoşgörüsü kazanmak.

Yükselen Kova Burcu (Satürn 11. Evde): Sosyal hayatınız, arkadaş çevreniz ve geleceğe yönelik beklentileriniz konusunda yeni bir yapılandırma içine girmiş ve bu konularda yeni sorumluluklar almış olabilirsiniz. Gelecek hedeflerinde daha ciddi ve somut adımlar atmış olabilirsiniz. Transitin ödülü: Geleceğe yönelik hedeflerinizde somutluk kazanmak. Sosyal projelerde, derneklerde, organizasyonlarda önemli görevler almak.

Yükselen Balık Burcu (Satürn 10. Evde): Toplumsal rolünüz ve kariyeriniz konusunda önemli adımlar atmış olabilirsiniz. Mesleki konularda uğraşlar, çabalar, 2,5 sene boyunca gündeminizi meşgul etmiş olabilir. Toplumsal hayatta kariyeriniz ile ilgili konularda kendinizi güçlü bir şekilde ortaya koymak adına büyük sorumluluklar üstlenmiş olabilirsiniz. Transitin ödülü: Toplumsal hayatta ve kariyerde başarı ve saygınlık kazanmak.

pinarselcukastroloji@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir