Kardeşim Seri Muhalefet Getir

Bazen geceleri Muharrem İnce’li bir ülkeye uyanacağımı hayal ederek uykuya dalıyorum. Burada Muharrem’im İnce’min enfes mükemmelikte olan donanımı, parlak bir zekası, cihanı kıskandıracak yönetme kabiliyeti olduğunu düşündüğümden değil. Ancak yine de Bülent Tezcan bunu bir sabah alarmı edası ile bölüyor. Seçim günü en az Anadolu Ajansı kadar manipülasyon yapan CHP ve seçim dinamiklerine, gece elimde telefon bir umut için çırpınırken Muharrem’imden gelen ”bitti” mesajına kızgınlığım hala doruklarında.

Ben muhalifim. Muhalif olmanın gelişime katkıda bulunacağını düşündüğümden… Yarın iktidar olsam da muhalifim. CHP’li de değilim. Hiç bir partiyle gönül bağım yok. Muhalif olmak muhalif olmak demek değildir. Muhallif olmak bir değerler manzumesidir.

Bilen bilir Tuzla – Davutpaşa otobüs hattı 500Es… Ülkenin muhalefeti yorucu uzun ve bitmiyor. Bülent Tezcan’dan Muharrem İnce’ye varmak epey yorucu ve zor. Sevgili okurum yalnız Muharrem’im İnce’m Kavacık’tır. Davutpaşa, Kızıl Elmadır. Davutpaşa ütopyadır. Davutpaşa sosyalizm teorisinin birebir pratiğe dönüşmüş halidir. Davutpaşa hak yoludur. Alexli Fenerbahçe’dir, adını sen koy.

Memleketi muhalefet yönetiyor gibi bir izlenim yaratmak istemiyorum tabii ki ancak ve ancak bu kadar basiretsiz, bu kadar yoz bir muhalefet olmaz. Ben, beni bilirim tadında bir eleştiri yazısı peşindeyim. Bu şekilde devam edersek Türk Solu gönüllerde bir hülya olarak kalacak. 2045 senesi ömrüm el verirse YSK önünde sabahlayıp ya da sokaklarda Kurtuluş Yok Tek Başına tadında sloganlar yerine çözelim bu işi uzatmadan.

Yorulduk be arkadaş. Sosyal Devlet anlayışı… Senciyiz senci! Nasıl değişir sorularına hemen cevap veriyorum. Seninle değişir. Ya kardeşim nasıl özgün bir cevapmış dediğinizi duyar gibiyim. Napalım a dostlar ben de bu yoz muhalefet kültürünün içinde savrulmuşum. Duvarlara kafamı vurmuşum. Yorulmuşum vesselam.

Çözüm ve umut önerim var sizlere.

Çözüm; ”sol” denilen olgu bu memlekete kendini an-la-ta-cak. İki kere iki dört. Yani bana bir ülke söyleyin ülkenin işçi – emekçi sınıfı muhafazakar partiler arasında raks ediyor. Burjuva sınıfı sol arayışı içinde. Teoride imkansız bir durum bu. Temel Dede yerine Marx dedeyi anlatın. İyi Parti değil daha iyi parti olun. Dokunun şu halka azıcık. Gençler size 500 kaat, emekli 300 kaat sana… Sen kimdin 1000 kaat da sen al tadındaki siyaseti tümden reddediyorum. Karşı olduğun beton siyasetinin tuzağına geleceksen işimiz var.

Umut, umut bitmez okurcum. Ve elbet değişecek bu düzen. Ancak bu gördüklerinle değil. Tekil olarak hayatını değiştir. Kitlesel yarattığı dalganın farkına varacaksın. Bu ülkede hangi partiye oy verirse versin %70 bu ülkenin iyiliğini düşü-. Lalalala kurtaracağız ülkeyi lalalaal duymuyorum ki seni lalalalalala

Kardeşim seri muhalefet getir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir