2 Nisan Haftası

Pınar Selçuk yazdı…

Haftanın ilk gününde Mars ve Satürn kavuşumu ile zorlu bir haftaya adım atıyoruz. Bu kavuşum en kesin halini Pazartesi günü alıyor, ancak öncesinden de biz bu etkileri hissetmeye başlamış olabiliriz. Tüm hafta boyunca Mars, Satürn birleşiminin ağır enerjisini alacağız. Merkür’ün de bu oluşuma yapacağı kare açıyla düşünce dünyamızda, kendimizi ifade ediş tarzımızda, iletişimimizde stresli zamanlar geçirebiliriz.

Genel olarak Mars ve Satürn birleşimi Dünya çapında da devletlerarası gerginliğin yükselmesine işaret eder. Savaşları tetikleyen bir açıdır.

Pazartesi ve Salı günleri Akrep Burcu’ndaki Ay ile duygu yoğunluğu yaşayabiliriz. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri daha iyimser ve hayat dolu olabiliriz. Çarşamba günü ani parlamalara karşı dikkatli olalım! Özellikle Perşembe günü işlerimizi yoluna koymak adına uygun bir gün, daha uyumlu enerjiler söz konusu. Hafta sonu boyunca Ay Oğlak Burcu’nda olacak ve zorlu açılar yapacak. O günlerde daha çok görev bilinci ile hareket edebiliriz.

2 Nisan Pazartesi: Ay gün boyu Akrep Burcu’nda! Mars ve Satürn Oğlak Burcu’nun 8°’de birleşiyor ve bu birleşim Akrep Burcu’ndaki Ay ile altmışlık açı kuruyor. Altmışlık açılar destekleyici ve uyumlu açılardır. Ancak Ay Akrep Burcu’nda rahat değildir ve güven sorunu yaşar. Mars ve Satürn de klasiklerin deyimiyle iki malefik – kötücül gezegendir. Dolayısıyla bugün kendimizi baskı altında hissedebilir, yoğun bir iş yükü içinde olabiliriz. Retro Merkür de Mars ve Satürn kavuşumuna zorlu bir kare açı kurmakta ve zihinsel olarak da yüklü bir tempo söz konusu! Akşam üzerine doğru biraz daha rahat koşullar mümkün!

3 Nisan Salı: Ay, Akrep Burcu transitine devam ediyor ve akşam saatlerinde Jüpiter ile kavuşuyor. Bu kavuşum aynı zamanda Pluto ile desteklendiğinden dolayı, yoğun ve baskın duyguların, sezgilerin etkisinde olabiliriz. İçimizden, kalbimizin derinliklerinden gelen hislere, seslere bugün özellikle kulak vermekte fayda var. Güçlü kişilerden destek alabiliriz.

4 Nisan Çarşamba: Sabah saatlerinde Yay Burcu’na geçen Ay ile daha enerjik, aktif ve hayat dolu hissedebiliriz. Mars ve Merkür arasında oluşan kare açı ile sözel tartışmalar alevlenebilir, bu konuda dikkatli olmakta fayda var. Fikirlerimiz, inançlarımız yönünde aniden parlayabiliriz.

5 Nisan Perşembe: Gün boyu Ay Yay Burcu’nda. Ay ve Güneş arasındaki uyumlu üçgen açıyla daha rahat hareket etmek mümkün.

6 Nisan Cuma:  Ay günün büyük bölümünü Yay Burcu’nda geçiriyor, akşam saatlerinde Oğlak Burcu’na geçiyor. Akşama doğru Ay’ın Uranüs ile kuracağı üçgen açıyla beklenmeyen birtakım sürprizler olabilir.

7 Nisan Cumartesi: Bugün Ay Oğlak Burcu’nda önce Satürn ile ardından Mars ile kavuşuyor. Duygusal anlamda kendimizi çok rahat ifade edemeyebiliriz. Sorumluluklarımızın, yükümlülüklerimizin bilincindeyiz. Gün içinde Venüs’ün bu kavuşuma yapacağı olumlu üçgen açıyla keyifli zamanlar geçirmek mümkün.

8 Nisan Pazar: Gün boyu Ay Oğlak Burcu’nda ilerliyor. Akşam üzerine doğru Ay Pluto ile kavuşuyor. Bugün aile büyüklerini ziyaret etmek için ideal! Daha geleneksel bir tutum sergilemek isteyebiliriz.

pinarselcukastroloji@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir