Haftasonu Nereye Gidelim?

1- 78/52 Hitchcock’un Duş Perdesi

78 sahne, 52 kesme, Hitchcock’un Sapık filminin 2 dakikalık ünlü duş sahnesini konu ediyor. Belgeselde, filmi izleyenlerin diline dolanan, aynı zamanda izlemeyenlerin de izlerine tanık olduğu bu kısacık sahnenin nasıl oldu da bu kadar önemli bir fenomene dönüştüğü anlatılıyor. Hitchcock hayranı Guillermo del Toro, Bret Easton Ellis, Karyn Kusama ve Eli Roth gibi isimlerle duş sahnesi üzerine yapılan röportajlara yer verilen filmde, ünlü sahne ile ilgili gizemleri keşfediyoruz.

16 Şubat 16.00 Cinemaximum Akasya Salon 6

 

2-İtalyan Sokak Lezzetleri

İtalyanın sokaklarından sizlere geleneksel lezzetler getirdik. Sizde bizimle bu sokak lezzetlerini yapmak istiyorsanız, Eataly Mutfak Atölyesi’ndeki yerinizi ayırtın.

16 Şubat 19.00 Eataly Mutfak Atölyesi

 

3-Interstellar Uzay Sergisi

Uzayın derinliklerinde kaybolmaya hazır mısın?
Uzayın gizemini yaşanabilir hale getiren sergi; video mapping, 3D etkileşim simulasyonları, artırılmış ve sanal gerçeklilik teknolojilerini 360 derece sonsuzluk algısıyla sunuyor.
Big Bangden-Kara Deliklere, Mars Yüzeyinden-Ay Yüzeyine, Güneş Sisteminden – Yıldızlara uzanan uzay yolculuğunu kaçırmayın.
17 Şubat The Land of Legends Shopping Avenue Antalya
4- Turkcell Karanlıkta Diyalog

“Sıra dışı bir deneyim için 60 dakikanızı Karanlıkta Diyalog Sergisi’ne ayırın, hayatınızın deneyimini yaşayın.

135 ülkede, 8 milyonu aşkın kişinin ziyaret ettiği “Karanlıkta Diyalog Deneyimsel Sergi’si, sizi hiç görmediğiniz bir İstanbul’la tanıştıracak. Görme dışındaki tüm duyularınızı yeniden keşfedecek, hayatta neler kaçırdığınızı fark edeceksiniz.

Karanlıkta Diyalog Sergisi sizi parkta dolaşmak, bir caddede karşıdan karşıya geçmek gibi günlük hayat deneyimlerine sokacak; ama tümüyle karanlıkta. Duyularınızı uyandırarak ve farkındalığınızı derinleştirerek…

Görme engelli rehberler, dokunarak, koklayarak ve duyarak yeni ve farklı bir biçimde görmenizi sağlayacak ve sizi unutulmaz bir yolculuğa çıkartacak.

 İstanbul Gayrettepe Metrosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir