Haftasonu Nereye Gidelim?

Şimdiden haftasonunu düşleyenler. Cuma çıkış olimpiyatlarının Usain Bolt’u sen. Haftasonu ne yapacağını planlamadın mı? Hayatına güzel bir anı katmak istiyorsan bu sayfa tam senlik. Haftasonu nereye gidelim?

1-Duman Konseri

Duman şehrine geliyor. Eğlenceli ve coşkulu sahne performanslarıyla tanınan ve 2000’lerin başından bu yana gençlerin sevgilisi haline gelen Duman, şehrine geliyor. Son albümü Darmaduman ile hayranlarına yeniden merhaba diyen başarılı grup, Trabzon’da hayranları ile buluşmaya hazırlanıyor.

23 Mart / Trabzon Yalı Park Otel Saat :19.00 

2-Leonardo Da Vinci Expo

Dünyanın en büyük ve en kapsamlı Leonardo Da Vinci sergisi ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’, 14 Aralık’ta UNIQ İstanbul’daki UNIQ Müze’de açılıyor.

UNIQ İstanbul, Rönesans döneminin en büyük dahisini keşfetmeye davet ediyor. Leonardo Da Vinci’ye adanmış en önemli sergi olarak tasarlanan uluslararası bu sergi, prömiyerini yaptığı Brugge’ün (Belçika) ardından dünya turuna ilk olarak İstanbul’da başlıyor. Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak oluşturulan 100 icadını; en ünlü tablolarının röprodüksiyonlarını; el yazması ve çizimlerinin eşsiz kopyalarının da dahil olduğu 200’e yakın eserle birlikte aynı dönemde yaşamış Michelange, Rafaello ve Albrecht Dürer orijinal gravürlerini sanatseverlerle buluşturacak olan ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisini, UNIQ Müze’de 7 Nisan 2018’e kadar ziyaret edebilirsiniz.

23 Mart Uniq Müze Saat 17:30

3-TedxReset 2018 ” Yol Açık ”

Sevgili TEDxReset’çi dostlarımız bu sene 9’cu yılımızda “Yolaçık / Hit the Road” temamızla 24 Mart 2018’de TİM Show Center’da olacağız.

Yine hep birlikte Reset’lenmeye ve 24 Mart 2018’de ‘Yolaçık’maya ne dersiniz?”

TEDxReset 2018 sahnesinde hikâyelerini paylaşacak konuşmacılarımız:
TEDxReset 2018 “Yolaçık-Hit the Road” Etkinliğimiz “İlk Adım”, “Yoldan Çıkanlar”, “Yolu Bırakmayanlar” ve “Yolu İnşaa Edenler” başlıklarını taşıyan 4 oturumdan oluşuyor. 

24 Mart / Türker İnanoğlu Maslak Show Center Saat 8.45

4-Redd Konseri

İlk albümleri “50/50”yi 2005 yılında yayımlayan Redd, kariyerine “Kirli Suyunda Parıltılar”, “Plastik Çiçekler” ve “Böcek”, “Gecenin Fişi Yok”, “21” ve “Hayat Kaçık Bir Uykudur” albümleri ile devam etti. Mart 2016’da yayımladığı son albümü “Mükemmel Boşluk” ile müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştıran Redd, aynı zamanda pek çok toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer alıyor. 

23 Mart / 6:45 KK Ankara  Saat 23:30

5-Masterpiece Ankara Heykel / Buda

Sanat, müzik ve keyfin bir arada olduğu Masterpiece etkinlikleri, sizlerle buluşmaya devam ediyor.

“Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde sonunda kendinizi bile şaşırtacak heykeller yapacaksınız. Heykel sanatına ilişkin deneyim sahibi olmanıza gerek yok, hatta daha önce hiç heykel yapmamışsanız çok daha keyifli. Masterpiece bir kurs değil, kil ve formlar ile dolu geçireceğiniz bir keyif seansı. Heykeltıraşlarımızın adım adım yönlendirmeleri ile sonunda evinize, ofisinize götürebileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz size ait bir heykeliniz olacak.

Ankara Tunalı Hilmi’deyiz. Gerekli tüm malzemeleri biz sağlıyoruz. Sizin tek yapmanız gereken dilerseniz en sevdiğiniz içeceği alıp gelmek! Birlikte sanat konuşacağız, heykel yapacağız, kile dokunarak rahatlayacağız ve çok eğleneceğiz.”

24 Mart Masterpiece Ankara Saa 13:30

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir