Fenomen Olmak – T A M A M – Ucuz Fiyata TT Verilir

Bir yazı günü leydizin en centilmını. Zweig, Satranç kitabını yazdıktan hemen sonra kitaplarının toplatılması olsun, üzerinde bulunan baskı olsun, yaşama sevincini kaybetmesi olsun, bir daha hayatın hiç iyi olmayacağını ve Nazilerin bu dünyaya mutsuzluk getireceğini ve mutsuzluğun egemenliğini düşünmesi olsun, onu içinden çıkmaz bir buhrana sürüklemiştir. Bu buhrana katlanamayıp soda şişesine zehir katıp karısı ile fondiplemişler ve son gördükleri dünya Nazilerin hüküm sürdüğü bokum gibi bir dünya olmuştur. Ancak okurcum ne oldu dersiniz ? Zweig’in ölümünden üç yıl sonra farelerle dolu bir sığınakta zehri vücuduna zerk eden Hitler eşiyle birlikte intihar ediyor. Bu şu demek oluyor okurcum umut bitmez. T A M A M mı?

Dün öğleden sonrayı ”Acaba bugün 23 Nisan olabilir mi?” diyerek geçirdim. Beni acaba bir günlüğüne bir fenomenin koltuğuna mı oturttular diye düşündüm. Hani vine fenomenleri boktan filmlerinin röportajlarında ”Nasıl başladınız?” sorusuna ”Küçüklüğümden beri sinemaya çok meraklıyım.” diye gerzek bir cevap veriyorlar ya… Şimdi adım adım attığım tweeti mi öveyim?

Övüyorum 

Twitter’da Fenomen Olabilmek İçin 3 Tur Yol

1-Akımı Keşfedebilme Becerisi ve Alternatif Akım

Akımı Keşfedebilme: Twitter adeta kocaman bir oyun parkı. Bu oyun parkında kıkırdamaları sezinleyip o yöne doğru mizah-i perver bir üslup ile yaklaşmanız gerekir. Fakat mizahınız komik tweetler veya Tatlı Hayat komik sahneler kıvamında ise hitap edeceğiniz kitleyi doğru analiz etmeniz lazım.

Alternatif Akım: Zaman içerisinde yönü ve şiddeti belli bir düzen içerisinde değişen akıma alternatif akım denir. Yani alternatifin kelime anlamı değişken demektir. Kısaca A.C olarak gösterilir. En bilinen A.C dalga biçimi ise sinüs dalgasıdır. 

2-Sabırlı ve Tutarlı Olmak

Şimdi attığınız tweet yürüyor. Bunu bir bayram havasında geçirmek sizi oldukça amatör gösterecektir. Sizi beğenen her kullanıcıya tek tek şilt vermek anlamsız bir hareket olur. Çünkü şilt fiyatları 7.99 dan başlayan fiyatlarla… Sizlere bu heyecanı nasıl geçireceğinizi kısaca izah edeyim. Boş bir kağıda 1200 kere ”Bu gerçek olamaz. Bu gerçek olamaz” 600 kere ”yiipppiii” yazıp, karanlık bir odaya geçip aldığınız pasiflora ile uykuya dalmaya çalışın. 

3- Kaos Yönetimi

Yürüyeduran tweetinizin altına sizi desteklemeyecek, küfür içerikli, sizinle dalga geçen mentionlar gelmesi pek olasıdır. Çünkü twitter size bok atıp ”Shame” diye bağırmaya pek müsait bir yerdir. Bu yorumları engellemek için insanlara inancınızın olması ve yaptığınız işin kalitesine güvenmelisiniz. İkinci yol ise bu pis tweetleri yazan arkadaşın profilini banlama… (banlama tereyağı ile yapılan bir karadeniz yemeği değildir)

İsmini soy ismini bulup instagramdan ekleyip her mecradan sövme, aynı isimle bir twitter sayfası açıp bütün tt sayfalarına isim soy isim belirterek küfürlü mesajlar yazma, dilerseniz Çağlayan dilerseniz Kartal Adliyesi’nde üçüncü kata çıkıp internet ve taciz suçları için küçük bir miktar harç ödeyip başvuruda bulunabilirsiniz.

Yazımıza son verirken herkesi pırıl pırıl bir geleceğe inanmasını istiyorum. T A M A M ? Bana bir günlük fenomenliği yaşatan Twitter’daki büyüklerimin ellerinden, küçüklerin yanaklarından öpüyorum. Okurcum dikkatli ol Mayıs’a aldanma sıkı giyin Haziran’da hava günlük güneşlik. Kıps

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir