Dürbün İzler’den 5 Dram Filmi Önerisi

Şöyle kahvemizi alıp akşam iş çıkışı güzel bir film arıyoruz. Fakat film bulmak epey zordur. Hangi film güzel hangi film kötü bilemiyoruz. O zaman Dürbün İzler’den 5 dram film önerisi ile filmi bulduk. Fragmana göz gezdirdik. Uygun görülmüştür. Herkese iyi seyirler. 

1-The Square

 

Christian, Stockholm’de bir modern sanat galerisinde çalışıyordur ve bir projesi vardır The Square diye bahsedilen alan. Bu alan, farklı sosyal sınıflardan oluşan insanların oluşmaktadır ve Christian ziyaretçileri insanlara güvenmeli mi güvenmemeli mi bu soru filmi izlerken aklımızın bir köşesinde hep bulunacaktır.

2-Persona

Elisabeth Vogler tiyatro oyuncusudur. Bir oyun sonra garip bir sessizliğe bürünür. Bu sorunun çözümü için psikoloji merkezine yatırılır ama herhangi bir ilerleme olmayınca doktorun tavsiyesiyle beraberinde hemşire Alma ile bir yazlığa gider. Alma içinden geçen her şeyi anlatırken, Elisabeth ise suskunluğa devam etmektedir.

3-Ray

Ray Charles. 7 yaşında görme yetisini kaybetmiştir.Özgürlük, Ray için her zaman ilk kuraldır. Doğup büyüdüğü yerleri terk edip, parlak kariyerine ulaşmak için ilk adımı atar. Sonrasını hepimiz biliyoruz.

4-Shot Caller

Mazbur bir aile babası olan Harlon, bir gece alkollü araç kullanırken birinin ölümüne sebep olur ve kendisini hayal bile edemeyeceği hapishane ortamında bulur. Ortama çabuk ısınan Harlon, kendisine Money der ve artık belalı bir gangster olma yolunda ilerler.

5- Dangal

Ve bir Aamir Khan filmi. Aamir Khan  hayranları için müthiş fırsat. Çünkü Amir Khan bu film için tam 28 kilo aldı. 19,29,55 yaşlarını canlandırmak için 98 kiloya kadar çıkıp antranör eşliğinde tekrar kilo vermiştir. Güreşte Hindistan şampiyonu olmuş Mahavir Singh, birgün kızları Babita ve Geeta’daki potansiyeli farkeder. Onlara güreş öğretmeye başlar. Mahavir’in hayallerini gerçekleştirmek, artık kızlarının elinde ve bileklerindedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir