Çobanın Doları ile Benim Dolarım Bir mi?

Selam sana ey okur! Selam sana yükselen doların altında sıkışan ey vatandaş! Pi sayısının bile 3.15 alındığı bu dünyada doların 4.80’leri bulması, gerçekten müthiş araştırmalarım sonucu öğrendim ki sebebi tamamiyle dış güçler.

Bu dış güçler nasıldır bilmezsiniz okurum. Evlerden ırak. Geçtiğimiz haftamı doları düşürüp halkı nasıl rahatlatırız düşüncesi ile geçirdim. Bir sağa döndüm, bir sola döndüm, deliye döndüm, nasıl üzüldüm bilemezsin. Bence dolar düşmese de olur ama halk rahatlasın istedim. Dolar, Şahan’ın masaya vurup reytingmetreyi oynattığı gibi yukarı seyrederken bu olanların dış güçleri nasıl sevindirdiğine şahit oldum.

John Henry

Bekar

Dış Güç

Yukarıda gördüğünüz resimdeki arkadaşımız John. Kendisi bir dış güç. Kendisi Utah vilayetinde ikamet ediyor. Jazz dinlemekten hoşlanıyor. Utah Jazz taraftarı. Her gün elinde telefonu ile bizim kuru takip ediyor. Merkez Bankamız dolara silleyi indirince deliye dönüyor. Dolara burnunu silen halkımızın videosunu izleyince soğuk terler döküyor. Geçtiğimiz gün, siz Türkler öyle bir milletsiniz ki böyle bir millet yok, şeklinde yalandan da olsa beni övmelere doyamadı. Fakat biliyorum o bir dış güç. Deli gibi viyadüklerimizi kıskanıyor. Üst geçitlerimizi görüp kuduruyor. Beter ol John.

Ülke ülke- semt semt – yol yol- parsel parsel- pafta pafta- nereler bizi kıskanıyor. Hangi ülkeler dış güç irdeleyelim.

Almanya (Hain, Ketum, Gerektiğinde Muhalif, Çoğu zaman müşkülpesent, Mütemadi bir mihrak)

Euro’yu 5,6 değerlerinde tutunca deliye döndüler. 10 olsa ne yazar beheyy! Havaalanını açınca Avrupa size poposuyla gülecek. Pır teyyarelerden denizde yüzen uçaklara kadar hepsi bizden inecek, bizden kalkacak. O zaman ne yapacaksın Hans. Yallah dünya kupasına. Ekonomiyi ağbilerine sor. Kıskanç. Başaramayacaksınız.

İngiltere (4 tarafı denizlerle çevrili, Kurnaz, Tilki, Çoğu zaman havalı, görgüsüz, katii suretle bir mihrak)

Nüfusları yaşlı. Çalışma desen günde 8 saat çalışıyorlar falan. İnsani haklar falan. Geçelim bunları. Prens sarayı kaçta açıyor? Bizim çilekeş fırıncılar 4’te ayakta, siz bize yetişemezsiniz. Hem sterlin değil mi sizin para biriminiz? Sizin konunuz geçmiyor. Hiç duymadık haberlerde sizin paraya bir şey olduğu yok sanırım. Avrupa Birliği’nde yediğiniz vetoyu unutmadık. Siz kimsiniz? Amerika’nın kucağında icazet beklersiniz anca. Nüfus yaşlı demiş miydik?

Rusya (Soğuk, Planlı, Gazlı, Çoğu zaman sert ama pek bir fıs gibi. Anlam bütünlüğünü koruyarak bir mihrak)

Nereye gitsek karşımıza çıkıyorsunuz. Azerbaycan’daki vanaya birini koymuşlar, bir kısıyor bir açıyor. Suriye’de bir olay mı var hooop bunlar burada. Karabağ-Azerbaycan ortam gergin hoop bu laf ediyor. Sizin niyetiniz belli zaten. Rusya’nın hedefi nedir arkadaşlar!

Sı – cak – de- niz -le- re – in – mek.

Yahu yazları memlekete kaçan babaanneler, anneanneler gibi Alanya – Bodrum arasını memlekete gider gibi kullanıyorsunuz. Kırma zeytin tartan Rus var bu memlekette. Edep yahu edep. Gerekirse kombileri kısar kazakla otururuz.

İsrail (Vahşi, Faşist, eli kanlı. Her zaman katil. Mihrak the power)

Amerika’yı sizler yönetiyorsunuz, biz biliyoruz. Daha neler biliyoruz biz. Davos’ta silleyi yediniz. Ben olsam tekme tokat dalardım da neyse. Pespaye ve serkeş görüntünüz altında yatan bu dünyanın yılanı sizsiniz. Yaptığımız mitingler nasıl korkuttu sizi. Bu yüzden anlaşmalardan bence biz güçlü çıktık. Sayısız anlaşmalardan. Hesap vereceksiniz, ama bu dünyada ama diğer dünyada Filistinli çocukların ellerinde.

Amerika (Çakma Hürriyet, Hollywood zırvalığı, harbi emperyalist. Geniş zaman para babası)

Bu dünyanın bir çıkış kapısı varsa eğer… Üstünüze kilitlemekten başka çaresi yok bu dünyanın herkes çıktıktan sonra. Hem bizim duble yollarımızla çakır keyf olmuşuz. Ya bu oyunlarınız bize sökmez. Ancak sarı saçlarını deli gönlüme bağlamışım çözülmüyor! Trump! O 150 milyona yaptığınız filmler de kötü bunu da böyle bilin. Doları alt edeceğiz. Siz de ancak Amerikan futbolu oynarsınız. Futbol bile değil o.

Doları Düşürmek İçin Ne Yapmalıyız?

Bi 10 milyar dolar. Dıp tıs. Bir 10 milyar daha sonra bi 10 miyar daha. Demek ki varmış bunların rezervi derler. Ünlü ekonomist Hilal Cebeci’nin literatüre geçen Cebeci Kanunları kitabında bahsettiği gibi TL basacağız. Borcumuz bitene kadar basacağız. Hatta 1000’er lira fazla basarız ülkece tatile falan gideriz süper olur. Dolar bu şekilde düşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir