Dürbün İzler’den 5 Film Önerisi

1-Needful Things

Lanetli Hediyeler, gerilim ve korku romanlarının dünyaca ünlü usta yazarı Stephen King’in ülkemizde Ruhlar Dükkanı adıyla yayımlanmış kitabından sinemaya uyarlanan bir film.
Sessiz, sakin bir kasaba olan Castle Rock’ta huzur içinde yaşam süren insanlar, yeni açılan antika dükkanına ve sahibine aşırı ilgi gösterir. Bunun nedeni, gizemli bir kişiliğe sahip antikacı Leland Gaunt’ın kendi yaşamlarına renk katacağı, canlılık yaratacağına inanmalarıdır.

 

2-Christine

Stephen King romanından uyarlama bir gerilim filmi olan Christine, Arnie karakterinin yolda 1958 model bir Plymouth Fury görüp ona aşık olmasıyla başlar. Araba yüzünden ailesiyle kavga eder ve onu ne yapar eder alır. Kötü durumdaki bu aracı Bill’in garajına götürerek tamir etmeye başlar. Bu sırada okulda bir grup öğrenci tarafından dövülmüştür ve arabayı kendisine satan Rolan Lebay ölmüştür. Garip olayları yavaş yavaş farketmeye başlayan Arnie, arabası ile arasındaki bağı iyiden iyiye hissetmeye başlamıştır.

 

3-1408

Bir yazarın hayal gücü bazen gerçekleri yaratmasına sebep olabilir ya da hayal gücü ile çıktığı yolculuk onu gerçek hayata paralel imgelerle karşılaştırabilir. Mike Enslin başarılı bir yazardır. Genelde yazdığı alan doğaüstü güçlerle ilgilidir. Üzerinde çalıştığı kitap için araştırma yaptığı sırada Doplhin Oteli’nin 1408 numaralı odasında gizemli olaylar yaşandığını anlar. 1408 önemli bir mittir. Çok geçmeden otel yöneticisinin tuhaf olaylara dahil olması ile beraber ürkütücü şeyler yaşanmaya başlar. 1408’in gizemi pek de huzur verici değildir. Stephen King’in kısa öyküsünden uyarlanmıştır.

4-The Dead Zone

Gerilim ve korku romanlarının dünyaca ünlü usta yazarı Stephen King’in ülkemizde Çağrı adıyla yayımlanmış romanından sinemaya uyarlanmış bir film. Johny Smith geçirdiği bir araba kazası sonucu tam beş yıl komada kalmıştır. Daha sonra komadan çıktığında kendinde bazı değişiklikler olduğunu fark eder. Smith, elini tuttuğu insanların geleceklerini görür. Bu medyumluk yeteneğini bir cinayet davası için kullanmaya başlayınca ürkütücü deneyimler yaşamaya başlar.

 

5-Storm of the Century 

Merkezin dışında kalan ufak bir kasaba,büyük bir fırtına geçirmek üzeredir. bu diğerleri gibi sıradan bir fırtına olmayacaktır. Andrea Linoge adındaki tuhaf bir ziyaretçi kasabaya kargaşa getirir. Onlar hakkında her şeyi biliyordur ve onlardan biri hakkında gerçeği söylediğinde, o kişi bunu reddeder. Taşra memuru, Mike Anderson herkesi büyük fırtına ve Linoge hakkında uyarmaya çabalar. Linoge insanlara “bana istediğimi verin ve gideyim” demeye devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir