Bir Fenomen Doğuyor – Van Kedisi Laz Kurt Adam

Van Kedisi Laz Kurt Adam 26 Ekim günü vizyona giriyor.

Kerim smokinin içinde elleri titrer bir vaziyette bekliyor. Kerim’i dışarıdan görenler onun heyecandan elleri titrediğini zannederdi. Siz onun stressten elinin titrediğini zannedersiniz. O içinde bulunduğu boktan filmin hayatını değiştireceğini düşündüğü için titriyor.

Hızla yol alınan bu 6 ay içinde bir sigortacıdan fenomen yaratan sosyal medya, fenomenin gelecek sigortasını yapmıyordu elbet. Tam da titremesi bundandı Van Kedisi’nin. Yeşil gözü, fiyonklarla kaplanmış rengarenk boş kutu sosyal medya için bulunmaz bir nimet. Kendisi ile dalga geçebilme özelliği, paçalarından irin akan insanlar için harika bir maske. Kerim de yolda ve farkındaydı herşeyin. Alın teri dökülmeyen her işin sonunun hüsran olacağı ile ilgili. Fakat Kerim Bey zaman değişti.

İnstagram’a yüklediği fotoğraf sayesinde fenomen olmuştu. Kıvrak zekası ve bitikliği ile sempati toplamış, anlamsız şeyleri dillendirmiş prim yapmıştı bu geçen bir yıl içinde Kerim. Özel günleri atlamaz, milletin duymak istediği tüm o ucuz numaraları favlarından önce söylerdi.

”Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe”

Bir gözü yeşil, bir gözü kahverengi olan biri için muhteşem bir iletiydi bu. Favlar tarlasında bir böcekti. Van’a gittiğinde çoşkuyla karşılandı. Diğer doğu illerinde el üstünde tutuldu. Kıyı kesimlere değil sadece memleketin her zerresinden buluyordu karşılık.

”Yeşilimi anlayamayanlar, koyu kahvelerde boğulun”

Hatta üzerine ” Minareden atladık  😀  😀  😀 ” gibi youtube videoları ile ününe ün kattı. Türkiye kitlesel farklılıkları reddeder bireysel farklılıklara kucak açar bazen. O bazene denk geldi Kerim.

Ama şimdi kadın programlarında mum duruşu yapan dedelerin güleceği 3. sınıf bir komedi filminin başrolüydü. Filmin içindeki mizah en fazla 6 aylık anne sütündeki bebeleri güldürebilirdi. Peki Kerim’in alametifarikası bu muydu? Hayır! Kerim insanlara dm’den fal bakarak geldi bugünlere. Gözlerinin farklı rengi ona herşeyi gösterecekti. Böyle söyleyince inandı tüm sosyal medya. İçine de doğunca bağzı olaylar. Ünlüler sıralandı Kerim’in kot farkı evinin kapısında. Kot farkı ev ofis. Ofis ardiye. Ardiye oldu satılık. Ünlülerin Van Kedisi oldu.

”Cim cime” programında yeni yıl tahminlerinde bulundu.

”Magazin A.Q” programında burçları yorumladı.

”Kalassız Bölge” programında ruhban okulu ile ilgili tartışmlara katıldı.

Fal ile fenomen oldu. Gönüllere dokundu Kerim. Şimdi Kerim filmdeki oyuncu kadrosu ile sadece halı sahada oynanır cümlesini yıkacak bir filme imza atmıştı. Her salonda vardı. Toronto Film Festivali’nde derece yapanların Kadıköy’de publarda oynatıldığı bir coğrafyaydı burası. Tabi ki 300 salonda olacaktı.

Elleri titreyerek ayrıldı Kerim gala için beklediği odadan. Filmi 1.3 milyon seyredilecek Imdb’den 3.2 alacak kenara biriktirdiği paralarla bir ev alacak ve unutulacaktı Kerim. Tüketim Kerim yiyecekti seni. Seni de. Yesinler seni Kerim. Şimdi sana çöküşün ilk gününden, zirveden mutluluklar dilerim.

  1. Bölüm aşağıdadır.

— > Bir Fenomen Doğuyor

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir