Beşiktaş’ın Geleceği

Pırıl Pırıl Köşe

Bu yazıyı kaleme alırken öncelikle Allah bin kere nazarlardan saklasın diyerek başlayalım. Şifo Mehmet, Tuncay, Bülent… Onlar işini doğru yapmanın ve iyi bir sporcu olmanın peşinden koşarak sürdürdüler kariyerlerini. Kariyerleri onlara şöhreti de getirdi, yenilgiler de tattırdı, kucak dolusu sevinçler de yaşattı.

Işıl ışıl sıyrılırken diğer arkadaşlarının yanından, formalarının teri ile birleştirebilenlerden oldular. Yeni yazı dizimiz alışılagelmişin dışında. Milyon dolarların değil ter ve emeğin şarkısını söyleyen gençleri yazacağız amatör ruhla.

1 Bölüm

Emirhan Delibaş / Beşiktaş U15

Sosyal Medya’da attığı gollerin, yaptığı asistlerin videoları ile futbol tutkunlarının kulağına aşina bir isim. Beklentimiz yüksek tabii onu baskı altında bırakmadan. Beklentimiz onun ünlü bir futbolcu olmasından ziyade iyi ve örnek bir sporcu olması.

Kevın De Bruyne Cup. Beşiktaş altyapısı turnuvaya davet ediliyor. Club Brugge, AZ Alkmar, Chelsea, Dortmund, PSG, Manchester City gibi U15 takımları var. Turnuva, dünya açısından büyük bir öneme sahip. Buradaki genç çocuklar takımlarını, jenerasyonlarını ve kendilerini ufak yaşta tanıtma fırsatı buluyor.

Manchester City – Beşiktaş maç sonucu 1-2 Beşiktaş’ın üstünlüğü ile sonuçlanırken maçı izleyenler arasında Pep Guardiola var. Kurmaylarına verdiği notların üzerinde ve parmağının işaret ettiği noktada biri var. Emirhan Delibaş.

Jenerasyonunun en iyilerinden olan bu çocuk şimdilerde görevinden ayrılan Serkan Rençber‘in de üzerine titrediği bir oyuncu.

Amacımız bu genç çocukların yaşadıkları süreci, okul – spor arası çalışkanlıkları, azimleri ile sizleri buluşturmak. Yarın bu genç sporcu A takıma yükseldiğinde iki maçlık performanslara bakıp yorumlamadan, bu coğrafyanın tohumlarının yeşermesine tanıklık edelim istedik.

Son olarak da sizleri Manchester City – Beşiktaş U15 Kevin De Bruyne Cup maçının golleri ile baş başa bırakalım.

— > Spor / Balıkesir’den Roma’ya Şu Anda Vizyonda…

— > Spor / Ankara – Gençlerbirliği – KaraKızıl – Ezhel Dostum Bu Hikaye Çok Dikkat Çeker

— > Spor / Ultra Herşey Dahil Danimarka Mucizesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir