Balık Burcu’nun Perde Arkası

Burçlar Kuşağı’nın son burcu olan Balık Burcu, tüm burçların içinde en merhametli ve fedakar olan burçtur.

Koç Burcu ile başlayan egonun gelişimi, Balık Burcu’nda yerini evrensel sevgiye ve yüksek farkındalığa bırakır. Döngü, Balık Burcu ile tamamlanma aşamasına gelmiştir ve artık akış içinde olmanın, kabullenmenin, bırakmanın zamanıdır.

Her bir burcu karşıt burcu ile birlikte düşünmek ve değerlendirmek gerekir. Karşıt burçlar birbirlerinin eksik taraflarını tamamladıkları gibi ortak bazı temel unsurları da paylaşırlar. Mesela Balık Burcu, karşıt burcu Başak gibi kendini başkalarına adayabilir, çevresindekileri kendinden fazla düşünüp, kendini arka plana atabilir. Bu burçlar, çevresindekilere faydalı olmak ister. Hizmet ve yardım etme motivasyonu taşır.

Büyük özveri gerektiren Doktorluk mesleğinde de doktorların genelde Balık ve Başak Burçları arasından çıkmış olmasına şaşırmamak gerek. Genç yaşlardan itibaren yoğun bir çalışma ile başlayan bu zorlu meslek ancak ve ancak güçlü bir insan sevgisi ile hakkıyla yapılabilir.

Çok sevdiğim ve saydığım, tüm kitaplarını okuduğum, tavsiyelerini yerine getiremeye çalıştığım Sevgili Canan Karatay’ın da bugün (2 Mart) doğum gününü bu köşeden kutlamak isterim! İyi varsın Sayın Hocam! Daha nice sağlıklı senelerin olsun!

Balık Burcu içinde taşıdığı muazzam hayal gücü ve yüksek idealizm ile ayrıca sanatçıların da burcudur. Frederic Chopin, Michaelengelo ve Renoir bu burcun dahiyane yaratıcılığının klasik örneklerini oluştururken, Alexander Graham Bell, Albert Einstein ve Steve Jobs  ise Balık Burcu’nun sembollerle düşünebilme, gerçekliği herkesten farklı görebilme yetisini gösterir.

Kurt Cobain, Bon Jovi, Elizabeth Taylor,Bruce Wills, Liza Minnelli, Javier Bardem, Sharon Stone, Daniel Craig, Aamir Khan ve Rihanna Balık Burcu’nun modern zaman temsilcileridir.

Balık, bu dünyanın maddi tarafı ile artık bağını koparmış olduğundan dolayı maneviyata doğru yönelmiştir. Sosyal ve evrensel olaylara karşı oldukça duyarlı ve hassastır. Tüm canlılara, doğaya, bitkilere, hayvanlara kucak açar. Ruhani ve mistik konularla ilgilidir. Tanrı inancı kuvvetlidir. Bu inanç körü körüne inanmaktan öte, daha çok onu hissetmeye, algılamaya, onunla bütünleşmeye yöneliktir.

Balık Burcu’nun sahne arkasındaki görünümüne gelecek olursak; güçlü hayal dünyası Balık Burcu kişisi için gerçeklerden kaçış yaratabilir. Kendine göre farklı bir hayat algısı yaratarak tamamen bu masalsı dünyanın içinde yaşayabilir. Çok çabuk aldanmaya meyillidir. Karşısındakini idealize eder ve asıl yüzünü görmekten kaçınır. Dikkatsiz ve kararsız olabilir. Başkalarının etkisi altında kalabilir. Egosu ile hareket etmediğinden dolayı bazı durumlarda zayıf bir kişilik ortaya koyduğu düşünebilir. (Balık Burcu kişisinin eğer yükselen burcu Koç veya Aslan olduğu takdirde bu anlattığım negatif özellikler tam tersi olacaktır. Her zaman dile getirdiğim gibi insanları sadece Güneş Burçları ile değerlendirmek büyük hatadır. İnsanoğlu aynı bir dantel gibi ince ince dokunmuştur ve çok katmanlıdır. Bu katmanları değerlendirmek ancak detaylı bir doğum haritası analizi ile mümkün olur.)

Balık Burcu, değişken nitelikli bir burç olduğundan dolayı değişken şartlara rahatlıkla uyum sağlayabilir. Ancak kendisi de bu değişkenlikten fazlasıyla nasibini alabilir. Kararları, inançları, bakış açısı zaman içinde tamamen değişebilir.

Başak Burcu’nda Dolunay

Bugünün erken saatlerinde Başak Burcu’nda gerçekleşen Dolunay, bu günlerde Başak – Balık ekseninin temalarını hayatımıza getirmekte! Hizmet, çalışma, sağlık konuları gündeme gelebilir. İş hayatında daha yoğun ve sistemli bir çalışma içinde olabiliriz. Özellikle ikili ilişkilerimiz ve ortaklıklarımız yönünde önemli gelişmeler ve adımlar söz konusu. Ancak Dolunay’ın karşısında bulunan Neptün gözümüzü boyayıp, gerçekleri rahatlıkla çarpıtabilir. Bu yüzden bu dönemde ayrıntılara daha çok dikkat etmek, olayları daha objektif değerlendirmek gerekebilir.

pinarselcukastroloji@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir