Astroloji’de Bu Hafta

19 Mart Haftası

Herkese iyi haftalar dilerim! Bu hafta Yeni Ay’ın etkisiyle özellikle Pazartesi günü Ay’ın Koç Burcu enerjisini de kullanarak yeni, taze başlangıçlar yapmak söz konusu!

Venüs Merkür’le Koç Burcu’nda kavuşurken ilişkilerimizde ben merkezci olabilir, bu yönde kararlar verebiliriz. Konuşmalarımızda daha saldırgan veya savunmacı olabilir, sözel iletişimi bir yarış rekabet gibi algılayabiliriz. Bu açının kesin hale geleceği (Venüs – Merkür birleşimi) Salı günü Güneş de Koç Burcu’na adım atıyor! Doğanın tazelenmesi, yenilenmesi ile birlikte bizler de her açıdan hayatımızda bir yenilik yapma ihtiyacı içinde olabiliriz. Ruhumuzda, ilişkilerimizde bahar temizliği yapmanın tam sırası!

Mars’ın Oğlak Burcu’na adım atmasıyla bu dönemde eylemlerimizde daha sebatkar ve sonuca odaklı olabilir, enerjimizi daha kontrollü ve fayda sağlamaya yönelik kullanabiliriz.

19 Mart Pazartesi: Ay Koç Burcu’nda ilerlerlerken bize de yeni atılımlar yapmak için harika fırsatlar sunuyor. Öğle saatlerinde Ay’ın Pluto ile kuracağı kare açıyla gücümüzü ortaya koymak adına bir aksiyon içine girebiliriz. Venüs de Merkür ile birleşime doğru giderken ikili ilişkilerimizde aceleci ve spontane kararlar alabileceğimizi vurguluyor.

Akşam saat 22.00 civarı Ay Uranüs ile birleşirken ortama yoğun bir enerji, elektriklenme getiriyor. Özellikle bu saatlerde daha dikkatli ve yavaş hareket etmekte fayda var. Zira hızlı ve düşünmeden yapılan hareketler zarar getirebilir.

20 Mart Salı: Ay, sabahın ilk saatlerinde yüceldiği Boğa Burcu’na geçiyor. Güne, Ay’ın Mars ile kurduğu olumlu üçgen açıyla başlıyoruz. Duygu dünyamız ve eylemlerimiz arasında bir uyum, sebat ve sükûnet olabilir. 6.46’da kesinleşen Venüs-Merkür birleşim açısı ile gün boyu yoğun bir iletişim içinde olacağımızı da gösteriyor. Bugün karşımızdakini daha çok dinlemeye, anlamaya özen gösterelim, lakin ben merkezci olmak sıkıntı yaratabilir. Akşam saatlerinde (saat 19.30) Güneş Koç Burcu’na geçiyor!

21 Mart Çarşamba: Gün boyu Ay Boğa Burcu’nda ilerlemeye devam ediyor. Günlük işlerimizde pratik, sakin ve kararlı olabiliriz. Akşam saatlerinde (saat 17.00) civarı Ay’ın Pluto ile kurduğu olumlu açıyla güçlü kişilerden destek görebiliriz. Akşam saatlerinde ise Ay’ın Jüpiter ile olan karşıt açısıyla (saat 20.20) ilişkilerimizde daha çok empati ve farkındalık geliştirmek mümkün.

22 Mart Perşembe: Sabah 8.30’da Ay’ın İkizler  Burcu’na geçmesiyle zihinsel yönden daha aktif bir gün bizi bekliyor. Ay ve Güneş arasındaki olumlu açı ile genel olarak gün içinde oldukça canlı, hareketli ve iletişim içinde olabiliriz.

23 Mart Cuma: Ay İkizler Burcu’nda ilerlemeye devam ediyor. Sabah saatlerinde Ay’ın Neptün ile kurduğu kare açıyla (saat 9.38) değişken  ve aldatıcı koşullarla mücadele söz konusu olabilir. Bu saatlerde istikrar sağlamakta zorlanabiliriz. Öğlen saatlerinde (saat 13.30) Ay ve Merkür arasındaki destekleyici açıyla daha akılcı kararlar almak, sabahki karmaşayı çözmek mümkün! Akşam saatlerinde ise Ay ve Venüs arasındaki olumlu açı ile sevdiklerimizle birlikte keyifli saatler geçirebiliriz.

24 Mart Cumartesi: Saat 11.52’de Ay kendini en güçlü bir şekilde ifade ettiği Yengeç Burcu’na geçiyor. Gün boyu daha hassas ve duygusal olabiliriz. Akşam saat 18.35’de ilk dördün fazıyla birlikte Ay, Mars ile karşıt açı kuruyor. Öncü burçlarda oluşan bu T Kare açı kalıbı oldukça yüklü bir enerji de açığa çıkıyor. Aceleci, sabırsız atılımlar kazalara sebebiyet verebilir, dikkat! Akşam saatlerinde güçlü bir motivasyon ve başarı arzusu ile var olan sorunları çözme yönünde adımlar atabiliriz.

25 Mart Pazar: Gün boyu Ay Yengeç Burcu’nda ilerliyor. Domestik konular, ev, aile beslenme, güvenlik temaları ön planda. Ailemiz ile birlikte güzel sofralarda keyifli zaman geçirebilir, Pazar gününün tadını çıkarabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir