Astrolojide Bu Hafta

5 Mart Haftası

Öncelikle herkese verimli bir hafta dilerim. Dolunay’ı geride bırakırken, 16 Şubat itibariyle başlatmış olduğumuz konuların meyvelarını almaya başlamış olabiliriz. Haftanın ilk 3 günü biraz daha zorlu şartlar getirirken Perşembe ve Cuma günü daha iyimser bir atmosfer hakim. Haftasonu ise sorumluluklarımızı yerine getirmek isteyebiliriz. Bu hafta Merkür ve Venüs’ün de Koç Burcu’na geçmesiyle ateş elementinin harekete geçirici enerjisini almaya başlıyoruz. Balık Burcu’nun sakinlik veren, insanı adeta uyuşturan sisleri yavaş yavaş aralanmaya başlıyor.

5 Mart Pazartesi: Ay yanan yolda ilerlerken sabah saatlerinde gerçekleşecek olan Ay Uranüs karşıtlığı, ilişkilerimizde kopuşlar, gerginlikler, beklenmeyen ani gelişmeler yaratabilir. Bu açıdan sonra Ay 9.18’den 16.23’e kadar boşlukta olacak. Dolayısıyla bu saatler arası yeni bir işe girişmektense, akışta kalmayı tercih edelim. Gün boyu sürecek Venüs ve Merkür kavuşumu günün yoğun ve baskı kuran etkilerini yumuşatacaktır. 16.23’den itibaren Ay Akrep Burcu’na geçiyor. Akrep Ay’ın rahat ettiği bir burç değildir. Duygu dünyamızda güven bulmakta zorlanabiliriz. Bugün sezgilerimize güvenelim.

6 Mart Salı: Akrep Burcu’nda ilerleyen Ay, sabahın erken saatlerinde Satürn ile altmış derecelik destekleyici bir açı kuruyor. Merkür’ün de Koç Burcu’na geçmesiyle iş ve çalışma konularında yeni projelere başlamak ve risk almak isteyebiliriz. Akşam saatlerine doğru Ay’ın Neptün ile kurduğu uyumlu üçgen açıyla günün yorgunluğunu atmak, daha keyifli işlerle ilgilenmek mümkün.

7 Mart Çarşamba: Bugün Venüs Koç Burcu’na geçiyor! Venüs Koç Burcu transiti ilişkilerimize heyecan ve hareket getiriyor! Öğle saatlerinde Ay, Jüpiter ile kavuşuyor. Günün ilk yarısında özellikle ortaklı maddi konularımızda fırsatlar söz konusu olabilir. Duygu yoğunluğu içinde abartılı dışa vurumlar yapabiliriz. 11.55’ten itibaren Ay boşluğa giriyor. Eldeki işleri tamamlamak daha faydalı olacaktır.

8 Mart Perşembe: Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun! Günün ilk saatlerinde Ay Yay Burcu’na giriyor ve Akrep’in depresif havasını kaldırıyor. Ay’ın ilk açısı dişi enerjinin simgesi Venüs ile oluyor! Kadın emeğinin onurlandırıldığı bu günde bu açı hiç de şaşırtıcı olmasa gerek! Sabah saatlerinde Ay’ın Venüs ve Merkür’le kurmuş olduğu uyumlu açıyla güne pozitif başlıyoruz. Gün içinde ufkumuzu geliştirecek faaliyetler ve kişilerle bağlantı kurmak mümkün.

9 Mart Cuma: Ay Yay Burcu’nda ilerlemeye devam ediyor. Günün erken saatlerinde Ay önce Neptün ile sonrasında Güneş ile kare açı içine giriyor ve öğle saatlerinden itibaren son dördün fazı başlıyor. Kendimizi ortaya koymak adına bir mücadele içinde olabiliriz.

10 Mart Cumartesi: Ay sabahın erken saatlerinde Mars ile Yay Burcu’nda kavuşuyor ve ardından Uranüs ile üçgen açı kuruyor. Günün ilk yarısında oldukça enerjik ve hareket halindeyiz. Öğleden sona Ay Oğlak Burcu’na geçiyor. Ailevi konular, sorumluluklar daha ön planda olabilir. Akşam saatlerinde ise Ay’ın Venüs ile kurduğu kare açı ilişkilerimizde çatışmalara sebebiyet verebilir, dikkatli olalım.

11 Mart Pazar: Ay Oğlak Burcu’nda ilerlemeye devam ediyor ve sabahın erken saatlerinde Satürn ile kavuşuyor. Bugün duygularımızı ifade etmekte zorlanabiliriz. Görevlerimizin bilincindeyiz ve yoğun bir çalışma içinde olabiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir