Ah Benim Sosyalist Kardeşlerim Ah Ya Bunlar…

Canım okurlarım merhabalar. Beni bilen bilir sarsıcı gündemi yazmayı sevmem. Kıyıda kalmış, amiyane tabirle çarık-çürük, vasıfsız, eksilerini artılarını toplasan 0 edecek konuları yazmayı daha çok severim. Gündemi zamanlı takip etmem, gündemi yorumlar, demler, harmanlarım.

Filhakika, bu tutumum karşısında ülkemizin bürokrasisi gibi yavaş oluşum, pek çok dış mihrak tarafından takdirle karşılanmıştır. Bu yazı bol tuzlu olacağından, kaynaklı tansiyon hastasıysanız veya sosyalist iseniz, doktor gözetiminde okumanızı salık verir yazıya başlarım efendim.

Burada Simon Bolivar, Chavez anlatarak naçizane yazımı anlamlı bir hale getirme gayretim olmayacak. Size Maduro ’nun şaaappppuurrr şuupppuuurrr et yedikten sonra tıssss puro yakışının ne kadar haklı olduğunu anlatacağım. İtibarda tasarruf olmaz öhöm öhöm.

Eveeeet…. Maduro ve Nusret

Venezuela’da dolar almak isterseniz eğer, devlet tarafından açılmış kur bürolarında bir şey ithal etme karşılığında tomar paranızı dolara çevirebiliyorsunuz. Peki Mr. Moduro Türkiye’ye geldiğinde döviz bürosuna Bolivar bırakıp camın arkasında çalışanın TL sayışını izlemediyse Mr. Maduro doları TL mi yaptı? Sherlock Detected.

Başta kapitalist devletler olmak üzere dünyadaki her ülkeyi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Eleştirdikleri sistemlerin kucağında ömür süren Sosyalist iktidarlara müteşekkirim. Marx Dede’nin yazdığı bir kitabı keyfince yorumlayan, milliyetçilik, devletçilik, sosyalizm, ekonomi kavramlarını İngilizce telaffuzu olan Makat the Power anlayışıyla yöneten Sosyalist ülkelerin canım liderlerine kucak dolusu şükranlarımı sunuyorum.

Dünyanın her yerinde “sol“un “piçi” bırakıldığımız için ve aynı zamanda çiçekli düşüncelerimizin eli kanlı örnekleri olduklarından kaynaklı, bizi karşıt düşüncelere rezil ettikleri için kendilerine iltifatlarımı iletiyorum.

Pazar günleri şeker kamışı kesen Che’den, Nusret’in masasında masanın solundaki kuzuyu gözleriye kesen İşçi Maduro ’ya selamlarımı iletiyorum. Aç karnına emperyalizmin büyük oyununu bozamayacak olan bu masalsı lideri, boğazın her restoranında ağırlayarak rakı- balık yapıp, memleket kurtaran Türk Solu’nun geniş yelpazesine sarılmış yegane eylemini sonunda iki bira ısmarlama taahhütü ederek çağırıyorum.

Siz sosyalizm ateşi içinde yanan, geçim derdinin debisi yüksek sularında kulaç atmaya çalışan şanı büyük Proleterya… Ellerinizi sıkıyorum yerlerde sürünürken.

— > Usta’dan / Martin Luther King

— > Tarih / Bozkırın Sesi

— > İz Bırakanlar / Pablo Neruda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir