Adam Turan -Tik Tok

Selam sana ey okur! Sen bu yazdıklarımı okuduğunda ben bir mesainin kanlı ellerinin arasında bir özgürlük türküsü gibi düşleyeceğim geleceği ve bir inanca sadık dişleyeceğim evreni. Gündem yine alabildiğine yoğun. Benim de haftalardır yazmadığımı düşünürsek eğer vira bismillah başlayalım. Adam gibi…

Adam Turan Yalnız Değildir

”Şu dilime kolay ama yüreğime zor bir duruuuumm” diye eğlenirken adamların adamı Arda Turan, gözüne kestirdiği bir hanımefendiye başlıyor yürümeye. Yürüyedur Adam Turan yalnız değilsin. Senin gibi çok insan var bugün. Ve sen arabalara konulan süs köpüşleri gibi sallarken kafanı hanımefendiye doğru, bunu aldırış etmeyen milyonlar da var elbet. Fakat bu Berkay ne iştir.‘Kesin İzmirli” şarkısını yapıp biriktirmeye mi başladı? Kendine kulüp mü arıyor? Yarın TRT’de Unutulmaz Futbolcu Kavgaları adında 21’den geri sayım olsa ilk 5’e girecek sayın  Berkay. Devam edelim. Adam Turan kıza yaklaşıp ‘‘ Evli olmasan varyaaa” tadında amiyane tabirle yauuşaak tavrı ile Hanım’ı zor durumda bırakıyor. Tabi orada Hanım’ı savunma gibi bir derdim yok. Ünlüler aleminde kim haklı kim haksız ayrımı yapmak için elektrik faturasını nasıl öderim derdine düşmeyecek bir kafa yapısında olmak şart.

Adam Turan kafayı yapıştırınca evli olmasandaki ”evli”ye, adamın burnu 15 yerinde kırılıyor. Burunda 15 yer olduğunu öğrenmemizin şoku ve cahilliği ile beraber hastaneye kaldırılan genç popçuyu hastanede ziyaret eden Adam devam filmi eşliğinde The Man Returns tadında odaya giriyor. Cebinde çıkardığı 6 patlının namlusu kendine dönük uzatıyor Berkay’a. ” Karın olduğunu bilseydim… Vur beni.” Yahu Adam gol at, asist yap, taç kullan, oyundan alın. Sen Tatar Ramazan mısın, Yusuf Miroğlu musun, kimsin be Adam? Böyle bir delikanlılık olabilir mi? Girmişsin hastane odasına iki tane de tokat atsaydın. Karizma kelimesinin bedende buluşmuş hali misin? Banka hesaplarınızın doluluğu, size öncesinde 1 saat özetli Kanal D dizisi yaşama hakkını mı veriyor? Bu konuyu böyle ele almak cahillik olur. Bu bir matematik problemidir. 

Arda Turan >>>>>>Aslıhan Doğan(eş)

Caner Erkin>>>>>>Arda Turan(kanka)

Aslıhan Doğan>>>>>Özlem Doğan (kanka)>>>>>Berkay(eş)

(Kavgalı)Caner Erkin, Arda Turan >>>>>Berkay

Caner Erkin>>>>Asena(eş)>>>>>Berkay(?)

Sinem Kobal kaçtır?(Kenan İmirzalıoğlu /3.14)

Tik Tok

Ömrümde içerik olarak bu kadar boş beleş bir uygulama görmedim. Vine, facebook, swarm, yonja dahil içinde akıl emaresi görebilecek bir kaç içerik varken Tik Tok denen uygulamada akla mantığa dair hiçbir şey yok. Kafayı çevirdiğimiz yerde sürekli karşımıza çıkan bu saçma video sürüsüne silleyi indirmemiz şart. Eğer bu müdahaleyi erkenden yapamazsak gelecek nesiller için korkunç sonuçlar doğabilir. Poz kesen 14 yaşındaki bebelerin ergen kokusu içinde yaşanılamayacak kadar güzel bu dünya. Yerel yönetimlerin tik-tok ihbar hattı gibi çözümler sunmasını diliyorum. Yoksa Arda Turan’ı tik tok yaparken görürüz, Allah muhafaza. 

Celal Şengör Boku Yedin

İşkence değil ben kendi bokumu yedim. O kadar da kötü değil.”diye açıklama yapan duayen bilim insanı, tarihçi, filozof Celal senin bokunla bizim bokumuz bir mi? Bizim gibi iki kuruşu bir araya getirmeye çalışan çarık çürük tipli adamların bokuyla haza bir beyefendinin bokunu aynı kefede tutuyor olmanız sizin müthiş alçak gönüllü oluşunuzdan gelir. Boku yemek için illa fiziksel bir tat operasyonuna luzum yok. 3 çocuk okutup 2.000 tl’ye sığmaya çalışıyorsanız zaten boku yemişsinizdir. Veya haftanın 6 günü günde 14 saat çalışan bir Özbekseniz bu memlekette veya dünyalığını yapamamış bir kiracıysanız herhangi bir semtte. Sizin gül kokan bokunuzu bilmem ancak size katılıyorum. Tadı güzel değil fakat milyonlar yiyorsa bir sebebi vardır elbet. 

Bunlarda ilginizi çekebilir

— > Asıl Çarpıştıktan Sonra

— > Yapısal Reform / Şeytan Rıdo / Taranta Babu 

— > Akım Derken Bokum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir