28 Mayıs Haftası

Dolunay haftasına adım atmamızla birlikte bu hafta işbirlikleri, ortaklıklar ön plana çıkıyor! Dolunay, 29 Mayıs Salı günü İstanbul saati ile 17.20’de Yay Burcu’nun 8°’de meydana geliyor. Dolunay zamanları Ay ve Güneş’in tam karşı karşıya geldiği zamanlardır. Astroloji’de karşıt açıları her zaman ilişkilerimiz üzerinden deneyimleriz. Bu hafta olaylara daha objektif bir bakış açısıyla yaklaşabiliriz. Karşımızdakini anlamak istiyoruz ancak bir yandan kendi görüş ve düşüncelerimizi de ifade ediyoruz.

Yay Burcu’ndaki Dolunay enerjisi ile oldukça hareketli, canlı ve iyimser olabiliriz. Özellikle değişken niteliğe sahip Yay, İkizler, Balık ve Başak Burçları bu Dolunay’dan daha çok etkilenebilir.

Dolunay haritasının yükselen burcu Akrep ve Dolunay’ın yönetici gezegeni Jüpiter Akrep Burcu’nda bulunuyor. Jüpiter ve Neptün arasında yumuşak bir üçgen açı gerçekleşiyor. İçinde bulunduğumuz koşullar zorlu ve dönüştürücü nitelikte olabilir. Buna rağmen pozitif bir tutum sergileyebiliriz. Ancak aldatıcı durumlara karşı tetikte olmakta fayda var.

Gökyüzünün iki benefik (iyicil) gezegeni, Jüpiter ve Venüs’le birlikte gözlerimizi kamaştıran Neptün, su elementinde büyük üçgen açı meydana getiriyor. Su enerjisi alıcı ve etkiye oldukça açıktır. Hafta boyunca etkili olacak bu açı kalıbı hassasiyetimizi arttırarak, hayal gücümüzü ve yaratıcılığımızı kullanmamıza vesile olabilir. Ancak ayaklarımızın yerden kesilmesi, gerçeklerle bağlantımızın kopması da muhtemel! Gerçeklerin çarpıtılarak idealize edilmesi söz konusu olabilir. Bu hafta özellikle belirli fikirler, ideolojiler, dini konular, felsefeler basın ve medya organlarında daha çok vurgulanabilir. Yabancılar, uluslararası konular daha çok gündeme gelebilir.

 

28 Mayıs Pazartesi: Ay gün boyu Akrep Burcu’nda olacak. Sabah saatlerinde Ay ve Pluto arasında meydana gelen destekleyici açı ile hafta başı önemli işlere başlayabilir, güçlü ve etkili kişilerden destek görebiliriz.

29 Mayıs Salı: Yay Burcu’nda Dolunay meydana geliyor. Genel olarak iyimser ve hareketli olacağımız bir gün! Sabah saatlerinde Ay ve Mars arasındaki altmışlık (destekleyici) açı ile enerjimiz bir hayli yüksek olabilir.

30 Mayıs Çarşamba: Gün boyu Ay, Yay Burcu’nda ilerlemeye devam ediyor. Bugün Merkür’ün İkizlere geçmesi ile özellikle iletişim konuları daha rahat akmaya başlayacaktır. Bu dönemde konuşmalarımızla kendimizi daha doğru, net bir şekilde ifade edebiliriz. Merkür İkizler’de, kendi evinde, en güçlü olduğu pozisyondadır.

31 Mayıs Perşembe: Öğle saatlerinde Ay Oğlak Burcu’na geçiyor ve geçer geçmez Uranüs ile üçgen açı kuruyor. Dikkatimiz gün boyu iş ve çalışma konularında olabilir. Öğle saatlerinde özellikle maddiyatla ilgili konularda ani gelişmelere karşı dikkatli olmakta fayda var.

1 Haziran Cuma:  Ay Oğlak Burcu’nda ilerlemeye devam ediyor. Akşam saatlerine doğru Ay ve Venüs arasında oluşan karşıt açı ile ilişkilerimiz ve ailevi konular ön plana çıkabilir.

2 Haziran Cumartesi: Gün boyu Ay Oğlak Burcu’nda! Duygusal anlamda kendimizi çok rahat ifade edemeyebiliriz. Sorumluluklarımızı yerine getirmek önceliğimiz olabilir.

3 Haziran Pazar: Ay Kova Burcu’na giriyor. Öğle saatlerinde Ay, Mars ile kavuşuyor. Ani, duygusal tepkiler söz konusu olabilir. Bu açıdan sonra Ay’ın Güney Ay Düğümü ile kuracağı kontak, kadersal anlamda geçmişle bağlantılı konuları gündeme getirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir