14 Mayıs Haftası…

Bu haftanın en önemli astrolojik olayı kuşkusuz Uranüs’ün Boğa Burcu’na geçmesi! 7 yıldır, 2011 yılından beri Koç Burcu’nda olan Uranüs 15 Mayıs Salı günü Boğa Burcu’na adım atacak ve 7 yıl boyunca 2025 yılına kadar Boğa’da kalacak!

Uranüs; ani gelen değişimlerin, özgürleşmenin, isyanın, radikal hareketlerin, kopuşların, yeni gelişmelerin, sosyal reformların, eski kuralları yıkmanın, anarşizmin beklenmeyenin temsilcisidir. Dolayısıyla güvenlik ve huzur arayan Boğa Burcu’na geçişi ile alışageldik tüm kuralları birer birer yıkabilir. Köklü, sağlam temeller bu etki ile çatırdayabilir. Bireysel haritalarımızda ise Boğa Burcu’nun düştüğü evin konuları dahilinde hayatımızda yenilik yapma, orijinal ve farklı olana çekilme ihtiyacı hissedebiliriz. Uranüs’ün tam olarak Boğa Burcu’na yerleşmesi 2019 yılı Mart ayını bulacak. Dolayısıyla bu tarihten sonra Uranüs’ün daha güçlü etkileri ortaya çıkacaktır.

14 Mayıs Pazartesi: Merkür Boğa Burcu’na geçiş yapıyor ve 30 Mayıs’a kadar Boğa’da kalıyor. Kararlarımızı daha çok düşünerek alabilir ve daha sağlamcı olmak isteyebiliriz. Ay Boğa Burcu’nun ilk dekanında balsamik fazda ilerlerken yeni işlere başlamaktan ziyade elimizdeki işleri bitirmek daha akıllıca olacaktır.

15 Mayıs Salı: Bugün hem Boğa Burcu’nda Yeniay oluyor ve Uranüs Boğa Burcu’na geçiyor! İstanbul saatine göre 14.47’de Boğa’da Yeniay meydana geliyor. Plutonik etkiler taşıyan bu Yeniay artık dönüşümün kaçınılmaz olduğunu vurguluyor. Toprak elementinin yoğun olduğu bu Yeniay’da önümüzdeki 2 hafta boyunca maddi konuların, parasal mevzuların, güvenlikle ilgili konuların ve istikrarla ilgili temaların öne çıkması söz konusu! Uranüs, Yeniay’ın ardından saat 18.16’da Boğa Burcu’na geçiyor!

16 Mayıs Çarşamba: Gece yarısı Ay’ın İkizlere geçmesi ile gün boyu daha hareketli ve enerjik olmak mümkün. Daha çok sosyalleşmek, konuşmak ihtiyacı içinde olabiliriz. Mars sabah 7.55’de Kova Burcu’na geçerek Ay ile uyumlu bir açı içine girecek. Diğer yandan ise Uranüs’e kare açı yapacak. Gökyüzü resmen bize bu dönemde harekete geçmek, motive olmak, yeni ve orijinal adımlar atmak adına güzel bir atmosfer sunuyor!

17 Mayıs Perşembe: Ay İkizler Burcu’nda ilerlemeye devam ediyor. Akşam saatlerinde Venüs ile kavuşan Ay ile keyifli zaman geçirmek mümkün. Özellikle zihinsel konularda güzel sohbetler yapmak, sosyal ortamların içinde olmak söz konusu!

18 Mayıs Cuma:  Ay gece yarısı Yengeç Burcu’na geçiyor! Yöneticisi olduğu Yengeç Burcu’nda ev, aile, çocuklarla ilgili konular bu 2 gün daha ön plana çıkabilir. Duygusal anlamda daha hassas ve yoğun hissetmek mümkün!

19 Mayıs Cumartesi: Ay gün boyu Yengeç Burcu’nda ilerlemeye devam ediyor. Evimizle ilgilenmek, sevdiklerimizle aile ortamında birlikte olmak isteyebiliriz. Venüs de 16.10’da Yengeç Burcu’na geçiyor ve Yengeç temasını daha da bugün güçlendiriyor. Çevremize karşı daha verici ve şevkatli olabiliriz. Özellike Yengeç, Akrep ve Balık Burçları bu etkileri daha yoğun alabilir.

20 Mayıs Pazar: Ay gün boyu Aslan Burcu’nda ileriyor. Bugün yaşam enerjisini içimizde daha çok hissedebilir, kendimizi ortaya koymak adına daha çok gayret edebiliriz. Yaratıcılığımızı gösterebileceğimiz keyifli bir gün!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir