Thank God It’s Christmas……..Yeah

2002 yılbaşında ne güzel kaybolmuştun sokakta hatırlıyor musun? 2005 yılbaşında kaseni daldırıp karışık kuruyemişe, eşofmanları çekip kurulmuştun Tv başına. 2007 yılbaşında, sabahın ilk ışıklarına kadar içip dans etmiş ve çok tuzlu bir mekanda dansöze para takarken kız arkadaşından trip yemiştin. 2012 yılbaşına girememiştin hani. Adını bile bilmediğin o Çin rakısını sana içirdiler. 22.30’da iade ettin. 23.00’da sızdın. 2014 yılbaşında 78 adam çekirdek ve kola eşliğinde şafak yemiştin. Aklına, ailen, arkadaşların, sevgilin gelmişti de üzüntünü söyleyememiştin. 2016 yılbaşında kafanı tutarak girdin. Migrenin rezil etmişti geceyi.

 

Hatırlıyor musun? Dün gibi bunlar. Ya daha 3 ay önce satmadı mı ya o arabayı? Yok ağbi onu satalı bi buçuk sene oluyor. Sonra da öbürünü aldı. (Reklam alanı) Kaç aylık oldu şimdi ufaklık? 2 yaşında ablası o. Aaa kocaman olmuş………. Evet. Perşembe günü ofiste saat 15.47’de dersin ‘’ geçmez ya bu 2 saat’’ diye ama bir bakarsın Aralık ayının vergi dilimine gelmişsin. Elinde dünya için küçük senin için de küçük bir para… Geçen yılbaşı için hedef ve planlarını hatırlıyorsundur. (Alıntıdır) Hangileri gerçekleşti? Hangileri yerle yeksan oldu? Hangilerini bu sene de dileyeceksin? Az zaman annecim. Az zaman… Su kayağından kayan bebeler olarak başladık hayata. Suya düşen kaybeder. Hatta yanlışım varsa düzeltin Can Yücel demiş: Ama karar ver. Tutamıyorum zamanıııııı. Bende google’dan buldum. O zaman ne yapacağız? Ben mi söyleyeceğim? Hepiniz benden zekisiniz. Maksat ‘’hakkaten heee’’yi yaratabilmekte.

 

Hazırsak programa başlayalım. Elimden geldiğince size bir yılbaşı programı hazırladım. 20.00 : Nereden BaktığınaBağlı. (Emirhan içli içli oturur. Kapıdan Eser Kemal girer. Feyk alkışlar gırla. Feyk alkış biter.) Ne yapıyorsun burada? Canın sıkkın. Aynaya mıbaktın? (Feyk sit-com gülüşleri…) Hayır Birand’ı bekliyorum. (Der demez. O an. Nefes bitmeden kapı çalar. Kapı açılır. Birand söylenerek içeri girer.) Yeter ya bıktım. (Feyk alkış-biter bitmez bu cümlesine sit-com gülüş) Sonrasında bir dizi Dürbün’ün ünlü yazarlarının konuk olacağı, seni 22.00’a kadar sürükleyecek öylesine bir minidizi… 22:00 : Şakalar veTaklitler  -Binaenaleyh Geçen gün çıkan kararlardan haberim var. Ancak daha önemlisini söylemem lazım. Geçen gün bir arkadaşımla Kabataş’ta şaraplarımızı yudumluyoruz. Hava pek bir esintili. Telefonuma mesaj geldi. Siz çok kötü bir yazarsınız. Ne zaman bu kadar kötü olduk ya biz. (ErtuğrulÖzkök)

Sokaklarının insana soru sorduğu yerdir burası ve fiyakalı bir günün ardından sıcak kumu, Beyoğlu’nun serseri sokaklarına benzetirsin bazen Antep. (Beyran fotoğrafı ile birlikte) (Ahmet Ümit) -Babası marangozdu, koltuk yapıyordu.

Babasına yardım ettikten sonragiderdi

*

12 sene 4 ay

*

O koltuktan kalkmayacaktı.

Siz düşünün koltuk sevdalıları.

Koltukta birgün gider (Yılmaz Özdil)

-Bu ne bu?

Yoğurt.

Bana mı getirdin? Bana yaşlı mı diyorsun?

Hayır Huysuz Hanım yılbaşı hediyem bu.

Senin gibi hıyara anca bu çıkardı. (dı dıp tıs)

Bir telefon alalım şimdi.

Mersinden Jale Hanım.

Hale.

Lale Hanım

Haleeee.

Hale Hanım (konuklara dönerek) Zaten ben sana sesleniyordum. (Gülüşmeler. Kamera gülen davulcu arkadaşta)

Hale hanım var mı konuklara sormak istediğiniz bir soru?

23:59 Geri sayım falan ama saymayın yani. Çok saçma.

Dansözü bu formatta oynatamadığımız için programın sonuna geldik. Herkese ortalama bir yeni yıl diliyorum. Ortalama çok kıymetlidir arkadaşlar.

Ve unutmayın.

Babaannem az önce dedi ki ‘’Paran varsa içeceksin bu mereti. İçine derdi, kederi, elemi koyacaksın. Sonra soracaksın ben içmek istiyor muyum diye? Son iki dalım işte bırak sabaha kalsın’’

Mutluluklar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir